YAZARLAR

“Halk içinde muteber bir nesne yok devlet gibi.
Olmaya devlet cihanda, bir nefes sıhhat gibi.
Saltanat dedikleri bir cihân kavgasıdır.
Olmaya baht ü saadet dünyada vahdet gibi.”

***

Özel Selçuklu Hastanesi çalışmalarına yeni bir ivme kazandırarak hedef büyütmeyi sürdürecek. Konya’dan Karaman’a ulaşan bu sağlık kuruluşundan müjdeli bir haber daha;

Şeyh Şamil Mahallesi Doçent Dr. Halil Ürün Caddesi cazibe merkezi haline geliyor.

Selçuklu Belediye Başkanı Sayın Uğur İbrahim Altay’ın çaba ve çalışmalarının ivmede katkısı kuşkusuz yadsınamaz.

Sözün burasında Selçuklu Belediyesi arkasında kentimize kazandırılacak önemli bir Sağlık Kuruluşundan satırbaşı açacağım.

Çağrı dostum Dr. Seyit Karaca’dan gelince bilgilendirme toplantısına katılmamak söz konusu olamazdı.; iyi ki de izlemişim.

Toplantıda, Selçuklunun yeni yüzü Bölgede, 3. Özel Selçuklu Hastanesinin müjdesini almak yorgunluğu enerjiye dönüştürdü.

Dr. Karaca, sosyal içerikli başarılarında özellikle Ticaret Odası’ndaki çalışmalarıyla bölgemizin takdir ve sevgisini kazanmış genç olmasına karşın donanımlı ve deneyimli. Sıcak, sevecen, alçak gönüllü yaklaşımlarıyla tuttuğu her işi sonlandıran aynı zamanda bir genç müteşebbis! Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı,

■ Dr. Seyit Karaca 1965 yılı Konya’nın Kayadibi Köyü’nde doğdu. İlk, orta, lise ve yüksek öğretimimi Konya’da tamamladı.

Zorunlu hizmetini Batman’da, askerliğini Kıbrıs Güzelyurt’ta yaptı; 16 yıl Kamuda hem hekimlik hem de çeşitli kademelerde idarecilik görevlerinde bulundu. Yaklaşık 20 yıldır özel sağlık sektöründe çalışıyor.

Konya Ticaret Odası’nda Meclis Üyeliği ve yöneticilik, halen Meclis Başkanlığı görevini sürdüren Dr. Seyit Karaca 2008 yılında TOBB Türkiye Sağlık Kurumları Meclis Başkanlığı görevine seçildi, aynı görevini halen sürdürüyor. Çeşitli mesleki ve sosyal dernek ve vakıflarda üye olan Dr. Karaca, evli ve dört çocuk babasıdır…

Toplantıda Yönetim Kurulu Başkanı başarılı iş adamı Ahmet Yeniay’ı tanımaktan onur duydum. Sermayesinin önemli bölümünü az kazançlı sağlık hizmetine yönlendirmesi insan ve Konya sevgisini ortaya koyuyor. Yönetimde Başkan Ahmet beyden başka aynı aileden Hasan, Mevlût, Harun ve Saffet beyler de görev yapıyor.

Yeniay’lar, Başkan Yardımcısı Dr. Seyit Karaca ve Başhekim Dr. Eyüp Çetin’den oluşan ekibin Sağlık Hizmetlerini öngörülen hedefe ulaştıracakları kansındayız.

Çok sevdiğim bir Arap atasözü vardır;

Sağlığı olanın umudu, umudu olanın her şeyi vardır demektir.

Selçuklu Sağlık hizmetlerine “hedef” penceresinden bakarsak, umut çiçeklerinin hiç solmayacağı kanısına varırsınız.

Sağlık Hizmetine 1994 yılında Deva Poliklinikle başlayan kuruluş daha sonra 2000 yılında Kulu İlçemizde aynı adla bir polikliniği de hizmet zincirine ekledi.

Selçuklu Belediyesi beş yıldır işletilen hastanesi için özelleştirilme kararı aldı. İhale Yasası gereklerini yerine getiren Kuruluş 1998’da Konya’nın ilk özel hastanesini bölgenin hizmetine sundu. Bir başka hizmet halkası 2010 yılında Karaman da eklendi.

Dr. Seyit Karaca, Selçuklu Belediyesi arkasında temel atma aşamasına gelen 200 yataklı hastanede diğerlerinde verilemeyen hizmetlerin ön plana çıkarılacağını, kısaca tam teşekküllü olacağına vurgu yaparak;

“Onkoloji, kalp damar ve beyin cerrahileri ile birlikte bütün üniteler bulunacak” dedi.

BİR DAMLA;

“Evin varsa bir sıfır koymalısın varlıklar hanene, işin varsa bir sıfır daha koymalısın. İş seninse üç sıfır daha koymalısın. İşin iyi gidiyorsa üç sıfır daha.. Araban varsa bir sıfır, yazlığın varsa bir sıfır daha, Daha sıralanabilir sıfırlar hanesi. Ancak, sağlığın varsa bir koyarsın başına, bütün sıfırlar anlamlı değere ulaşır. Yoksa, sonuç sıfırdır, hiç uğraşmayasın boş yere.”

> Yeni Meram >Yazarlar > ÖZEL SELÇUKLU HASTANESİ HEDEF BÜYÜTÜYOR!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.