YAZARLAR

ÖZBEY GRUPEFSANE KARDEŞLER !! ET, TUZ VE KÖMÜR’E İVME…

Ticaret kültürümüzde kolektif çalışma alışkanlığımızı ne yazık ki disipline edemedik. Değil ortaklar, baba, oğul ve kardeşlerin dahi kurumsallaşma yolundaki ilmi verilerden uzak kalıp, bin uğraşla yarattıkları ticari firma ve müesseseleri bir anlık öfkeye ve gazaba teslim edip, bölünüp, parçalandıkları gerçeği keza ticari kültürümüzün özüne yerleşmiş acı bir hakikattir.

Ülkemiz hükümetlerimiz üç yıldan bu yana rayından çıkmış hayvancılık politikasını tüm uğraş ve teşviklerle desteklenmeye rağmen disipline edemedi. Bu sektörün çöküşünden en ağır ve acı yarayı öncelikle Güney Doğu aldığı içindir ki, terör tırmanıp on binlerce canın kara toprağa girmesi de maalesef önlenemedi.

Hayvancılık sektörü daha köklü tedbirlerle desteklenme mecburiyeti de orta da olup ana gıda maddelerinden olan etin fiyatının ülkemizde astronomik boyutlarda olması ve tüm dünya ülkeleri içinde en pahalı konumda bulunması nedeniyle de beslenme kültürümüzün bir köşesinin yıkık olması dolayısı ile de sağlığımızı millet olarak olumsuz etkilemektedir.

Yıllar önce Konya belediyesinin öncülüğünde kapatılan Et Balık Kurumu yerine yapılıp işletmeye açılan KONET Et Kombinası devletin hantal yönetimi yüzünden verimli çalışamama acı akıbeti içine girmişti.

Bu durumu keşfedip görebilen Özbey Grup bu güzide kuruluşu kurtarma ve hayvancılık sektörüne verimli bir şekilde kazandırma atılımı yapıp bu kuruluşu Özbey Grup bünyesine almıştır.

Özbey Grup beş kardeşten Avrupa’da işletme tahsil etmiş genç ve dinamik Emre Özbey’in sorululuğuna KONET’i vermiş, kısa zamanda bu güzide kuruluş gerçek kimliğine kavuşmuş ve bölgenin en modern ve en aktif ticari kuruluşlarından biri olmuştur.

KONET adı ile anılan bu kuruluş, bir istihdam kapısı olurken her geçen gün çağdaş ve yenilikçi yüzünü hep yenileme çalışmaları ile 2012 de hedefini hijyenik paketleme ile et tüketimine, keza yenilikçi yüzüne, bir ivme kazandıracaktır.

Özbey kardeşlerden Abdullah Özbey, grup yönetim kurulu başkanlığını yürütürken diğer kardeşlerden Şeref, İskender ve Enes’in grubun kömür tuz ve petrol sektöründeki faaliyetlerinde başarılı olmalarından duyduğu kıvancı dile getirmiştir.

Grup bünyesinde 1000 -1500 çalışana ekmek verme ve çalışanlara insani ve medeni davranış biçimleri ile onların onure edilmesi grupta verimliliği sağlarken, bu mutluluk tablosunun çalışanların on binlere varan yakınlarının da keza mutluluğu hayır dualarına dönüşmektedir.

Efsane kardeşlerin tuz ve kömür sektöründeki ülke ekonomisine katkıları bu sütunlara bir kerede sığmaz. Tuz gölünün tabii lezzetinin organik özelliği herkesin mutfağında mevcudiyetini gösterirken fakirin ısınma imkanlarında tek çare kömür sektöründe de kalite ve çevre kirliliğinin yaratılmamasına olan katkıları ÖZBEY Grup’un toplum sağlığına verdiği değerinde çok takdir gören yanıdır.

ÖZBEY Grup’un efsane kardeşleri ve çalışanlarının daha, daha çok başarıya koşmalarını yürekten temenni ederken ,Ramazan Bayramı arifesinde okuyucularımın bayramını kutlar mutlu ve müreffeh günlerin tüm ülkemiz ve insanlarının olmasını Cenabı Allah’tan dileriz…

> Yeni Meram >Yazarlar > ÖZBEY GRUPEFSANE KARDEŞLER !! ET, TUZ VE KÖMÜR’E İVME…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.