Torku Jelifest

Oyun dünyasında büyük satın alım

  • Giriş Tarihi: 3.11.2015 21:27
  • Güncelleme Tarihi: 21:27
Oyun dünyasında büyük satın alım

Oyun sektörünün dev firmalarından Activision, mobil dünyanın popüler oyunu Candy Crush Saga’nın yapımcısı King Digital Entertainment’ı 5.9 milyar dolara satın alacağını açıkladı.

Mutlu Akü

Teknoloji dünyasındaki satın alımlar 2015 yılında da hız kesmedi. Birçok rekorun kırıldığı bu satın alımlara bir yenisi de oyun dünyasından geldi. Ünlü oyun firması Activision, mobil oyun alanındaki lider firmalardan biri olan ve Candy Crush Saga isimli bağımlılık oluşturan mobil oyunun üreticisi olan King Digital Entertainment’ı 5.9 milyar dolara satın alacağını açıkladı.

Oyun dünyasında Call of Duty ve World of Warcraft gibi oyunlarla bilinen ABD merkezli Activision’ın büyüme stratejisini mobil oyunlarla devam ettirmek için bu satın almaya imza attığı düşünülüyor. Satın alımla beraber bilgisayar ve konsol alanlarında önemli bir gücü olan Activision, mobil alanda da isminden bahsettirmeye başlayacak.

Halen mobil dünyanın en popüler oyunları arasında yer alan Candy Crush Saga, King Digital Entartainment tarafından geliştirildi. 2012 yılında kullanıma sunulan oyun, birçok mobil platformun yanısıra Windows 10 gibi bilgisayar işletim sistemlerinde de oynanabiliyor.

Kaynak: Al Jazeera

oyun-dunyasinda-buyuk-satin-alim-1> Yeni Meram >Teknoloji > Oyun dünyasında büyük satın alım
HABER YORUMLARI