YAZARLAR

***

“KÖTÜ insanlar, yeryüzüne serpilmiş bir avuç iyi insanı sınamaya yarar.”

***

KONYASPOR’da bugün kongre var.

Çoğunluk sağlanabilir mi, bilmiyoruz.

Gündem Şekerspor’la birleşme kararı alınacak olması nedeniyle belki. Fakat başlama saatinin 18.00 olması çoğunluğun sağlanamayacağına işaret ediyor. Keşke sağlansa da şu iş bir an önce noktalansa.

***

ROBAK KALICI OLURSA…

3’ü müydü ne… Penaltıdandı.

Konyaspor’un en çok gol atanı.

Gitti, dolaştı, takım bulamadı.

Belki buldu ama istediği parayı alamadı. Bu nedenle Konyaspor’un bir yabancı futbolcu transferi “şimdilik” rafa kalktı.

Nijeryalı Macauley Chrisantus, Robak’ın yerine olacaktı, olmadı.

Ama “Robak’ı ben oynatırım” diyor.

Kim?. Teknik direktör Hüsnü Özkara.

Keza, Robak’ın yanısıra Kere’yi de…

Konyaspor’da başka haber yok.

“Şeytan kulağına kurşun”…

Görünen o ki, her şey yolunda.

*

ANADOLU SELÇUKLU BEKLİYOR

Neyi ve kimi bekliyor?

Konyaspor’un transferlerini.

Yani; önce Konyaspor transfer defterini kapatacak, sonra Hüsnü Özkara’nın vereceği rapor doğrultusunda, muhtemel kadronun dışında kalan futbolcuları bünyesine katacak ve yeni teknik patron Salih Eken’in isteği doğrultusunda rotasını belirleyecek.

Nedir Anadolu Selçuklu’nun hedefi?

“Abi”sine futbolcu yetiştirmek mi?

Yoksa Bank Asya’ya yükselmek mi?

Mutlaka bir hedefi olmalı değil mi?

Bu konuda kesin mesaj verilmedi.

Konuşularak ortak karar verilecek.

O cevabı biz yine zamana bıraktık…

***

DEKODER İADE EDİLMESİN

Sosyal Bilimci, Prof. Ayhan Aktar:

“Türkiye bir toplumsal değişimden geçiyor ve değişim süreçlerinde bütün normlar sarsılır. Bizim normal dediğimiz şey, normlara uygun olan şeydir. Toplumsal değişim sürecinde normal kaybolur, anormal olan normal olmaya başlar. Değişimi şöyle anlatayım. Futbolda çok büyük bir pasta var. Bu pastada yayıncı kuruluştan gelen para da var. Takımlar, aldıkları puana göre sıralanıyor ve bu paradan pay alıyorlar. Dolayısıyla bir çok Anadolu takımının cebine para giriyor. Bu yıl Federasyon, sırf yayıncı kuruluşu memnun etmek için play-off yaptı. Suni bir rekabet havası oluşturuldu ve tepedeki takımlar bir daha aralarında maç yaptılar. ‘Maçlar seyredilsin ve dekoderler iade edilmesin’ diye yapıldı bu iş. Yani, Futbol Federasyonu sanki Digitürk bayii gibi çalışmaya başladı.”

“Doğru söze Hacı emmin ne disin?”

***

BU DA BİR TÜR YARIŞ!

Eski bir atletin “Olimpiyat Sırları” isimli kitabındaki iddiaları, İngiltere’de düzenlenecek olimpiyat öncesi büyük yankı uyandırdı. Avustralya’daki olimpiyatlara katılan atlete göre, sporcular için donatılan olimpiyat köylerinde prezervatif, alkol ve uyuşturucu madde, sporcuların normal yaşamlarında olduğundan çok daha yüksek tüketiliyor. Son olimpiyatlarda 70 bin prezervatifin bir hafta içinde tüketilmesi iddialara dayanak gösteriliyor. ABD’nin 8 altın madalyalı yüzücüsü Michael Phelps’in yarışlardan sonra uyuşturucu madde kullanırken yakalanması ve striptizci bir kadının Phelps’in cinsel hayatına ilişkin çarpıcı açıklamalar yapması da sporcuların çarpık hayatlarına bir başka örnek gösteriliyor.

-Demek ki, sonuçta bu da bir yarış!

> Yeni Meram >Yazarlar > Ortak karar
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.