YAZARLAR

Diş Ağrısı eşittir kabir azabı derler, kabir azabının üçte biri derler, kabir azabının yarısı derler, sanki kabir azabını görüp, şöyle şöyle oluyor diye bir anlatan varmış gibi herkes ne duyduysa, ne öğrendiyse onu anlatır her diş ağrısında.

Diş ağrısından az çekmedik. Eski devirlerde berberler kerpetenle diş çekerlerdi. Kapı koluna sağlam bir ip bağlayıp, kapı gücüyle azı dişlerini söküp alanlar yalan-yanlışta olsa efsane gibi anlatılırlardı. Bir çoğumuz o dehşet diş ağrıları ve diş çekme hikayeleri dinleyerek bugünlere gelmedik mi?

Diş Hekimliği bugün apayrı bir ihtisas alanı.

Diş çektirmek, diş yaptırmak ise mecburiyetler karşısında bir ileri, iki geri adımla zoraki ve zorlamayla yaptırdığımız bir işlem.

Hele o dişçi koltukları yok mu?

Oturduğunuzda ağrınız kesiliverir korkudan!

Diş sağlığı üzerine söylenenleri, yazılanları, çizilenleri anlatmayacağız.

Konya’da Diş Sağlığına özel bir özen gösteren ve teknolojiyi yakından takip eden, çevresinde yer alan semtten hasta kabulüne başlamış ve tek bir araçla ulaşabileceğiniz ve hemen önünde inebileceğiniz bir Fakülteden bahsedeceğiz.

Bütün ünitelerini gezme şansı elde ettiğim bu Fakülte, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi…

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 6 Eylül 2014 Cumartesi Konya’da katıldığı 11 tesisin toplu açılış töreninde Necmettin Erbakan Üniversitesi’nin Konya’ya kazandırdığı Diş Hekimliği Fakültesi binasının da açılışını gerçekleştirmişti.

Açılışı veren haberlerde şu bilgilere de yer verilmişti. “Modern öğrenci eğitim laboratuvarlarıyla donatılmış olan Diş Hekimliği Fakültesi binasında hasta kabulüne de başlandı. Toplam 3 bin metrekare kapalı alana sahip, 5 milyon liraya mal olan Diş Hekimliği Fakültesi binası, günlük 500 civarında hastaya tedavi sunabilecek kapasitede… Bir adet dentaltomografi, 2 adet panoramik röntgen ve 3 adet periapikal röntgen cihazı bulunduran radyoloji biriminde tüm ağız, diş ve çene görüntüleme işlemleri gerçekleştirilebiliyor. Fakülte ameliyathanesinde ise aynı anda 4 hastaya ileri cerrahi işlem uygulanabiliyor.”

*/*/*/*/*

Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker ve Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yağmur Şener’le birlikte, gezdiğimiz merkez, Konya’da hiçbir Diş Merkezinde olmayan imkanlara sahip ünitelerle donatılmış. Artık şehrimizde diş ağrısını sorun olmaktan çıkaran, diş tedavisini çok daha kolaylaştıran bir merkez var.

Var amma, Konya kamuoyunun bu Fakülteden, ne kadar haberi olduğu yada haberi yokmuş gibi davranmasını anlayan varsa beri gelsin!

Valla böyle bir yerden haberimiz yoktu diyenler, haberci kardeşlerimizin vermiş olduğu haberleri görmemiş, okumamış olabilirler mi?

Az biraz öyle gibi!..

Görmeyenler görmedi diye, görmüyor diye, görmek istemiyor diye, şehre hizmet edenler, hizmet etmekten geri duruyorlar sanılmasın!

Dekan Prof. Dr. Yağmur Şener, Yozgatlı. Selçuk Üniversitesi mezunu. Ekibiyle birlikte mezun olduğu şehir olan Konya’ya hizmet etmenin mutluluğunu yaşıyor.

Rektör Muzaffer Şeker’in, Yağmur Şener ve ekibindeki değerli Hocaları Konya’ya kazandırması es geçilecek, görmezden gelinecek bir olay değil.

Aynı anda 43 hastaya birden teknolojinin en son imkanlarıyla müdahale imkanı olan bir Diş hekimliği Fakültesi az şey mi?

Konya’da güzel şeyler oluyor sevgili okurlar!

Bu güzel şeylerin, Konya’yı ilgilendiren açılış ve başlangıçların bir işyeri açılışı kadar haber değeri olmaması, kamuoyunun ilgisini çekmemesi sizce de düşündürücü değil mi?

> Yeni Meram >Yazarlar > Örnek bir Diş Hekimliği Fakültesi!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.