YAZARLAR

Kara toprak kainatta yaratılmışların sadık yaridir. Zira büyük Ozan Aşık Veysel KARANİ’nin “YARDIM KAZMAYILA BEL İLE, YÜZÜNÜ YIRTTIM TIRNAK İLE, EL İLE’’ yine de benim sadık yarim oldun derken kara toprağa bir Konya çocuğu çıkıp, Aşık Veysel’den çok daha ileri gidip, o kara toprağı habire öperek ondan daha çok sadakat ve bereket kazanmanın yolunu buldu.

Sessiz sedasız ayaklarımızın altında duran TOPRAK İLAHİ MUCİZELERİN benliğinde yaratılan bir yüce varlıktır ki, başımızı ellerimizin arasına alıp bir düşünsek sadece göklerde uçan kuşların def’i tabileri dışkı ve benzeri atıkları kara toprak tarafından fermantasyona tabi tutulmasa, kürre-yi arz kokuşmanın doruğunda yaşanmaz bir hal alırdı.

Sadece insan ve sair canlıların ölülerini de keza kara toprak fermantasyona tabi tutmasa; keza o ölülerin yaratacağı kirlilik bile dünyayı yaşanmaz hale getirmeyeceğini kim iddia edebilir.

İşte bu yüce varlık KARA TOPRAK bir sadık yar olurken, hele öpülerek onure edildiği zaman cömertliğini doruğa çıkarıp, al sana bu kutsal öpücüğün karşılığı bin bir nimet der. Dr. Recep KONUK bu inceliği bilen bir bilge kişi olma özelliği ile sadık yari kara topraktan neler, neler istemedi ki? İklimlere meydan okuyup, seralar kurup, kışın ortasında yaz sebze ve meyvelerini aldı. Dağa, taşa milyonlarca ağaç fidanı dikip bir kurumsal kuruluşun konu ile uğraşan kamu kurumlarının tümüne rekabet edip nüfus başına bir fidan sloganı ile toprakla buluşturduğu fidanlar yurt sathında vahalar oluşturuyor.

Dr. Recep KONUK geçtiğimiz hafta ortasında bizim basın camiasını Cihanbeyli de kurdukları PAN PLAST tesislerine ilaveten İKİ YENİ FABRİKA daha kurarak çağımız sulama tekniğinin yaygınlaştırılması çabalarını kamuya yansıtmayı yeğlerken, başarıdan, başarıya koşmanın bir örneğini sergilemiş. 2014 yılında bu kuruluşların Türkiye genelinde ilk 500 kuruluş içinde yer alacağı varsayımı mevcuttur.

Genel koordinatör Altuğ ALTIOK bu modern tesislerin 500 kişiye istihdam sağlarken de insan faktörüne hizmetin kutsiyetini vurgulamıştır. Dr. KONUK’un itina ile seçtiği tüm çalışanları ekmek kapılarının başarıdan başarıya, koşmasını kendi çıkarlarının önünde tutarken, Konya Şeker BASIN DAİRE BAŞKANI sevgili meslektaşım YUSUF İNANÇ başkan ve ekibinin bu mucizevi başarıların halkın gözlemine getirmesindeki ustalıkları da takdire şayandır.

2004 yılından sonra hızlı bir yatırım atağına geçen ve gerçekleştirdiği yaklaşık 700 milyon dolarlık fiili yatırımla üretim tesislerinin sayısını her yıl katlayarak faal olduğu sektör aralığını ŞEKERDEN ÇİKOLATAYA, DONDURULMUŞ GIDAYA, TOHUMDAN, ORGANİK GÜBREYE, YEMDEN, HAYVANCILIĞA, ENERJİDEN DAMLA SULAMAYA, değin başarıdan başarıya koşarken çağdaşlaşmayı yeniliklerle donanmayı ilke edinme başarılarının önünü sonsuza değin açmaktadır.

Şu anda Konya-Kaşınhanı arasında kuruluşu hızla devam eden dünyada sayılı en büyük Süt ve Et Entegre Tesisleri’nin ülkemiz gıda sektöründe bir yıldız gibi parlayacağı gerçeği yürekleri sevince boğmaktadır. Dr. KONUK ve ekiplerine yürek dolusu sevgi ve başarı dileklerimizi sunarız…

> Yeni Meram >Yazarlar > ÖPÜP BEREKETİ BULAN DR. RECEP KONUK !
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.