YAZARLAR

***

“HERHANGİ birinin senden nefret etmesinin nedeni, senin gibi olmak istediği halde asla senin gibi olamayacağını bilmesidir.

***

KONUŞMAK… Konyaspor’da sponsorluk sorunu PANKOBİRLİK Genel Başkanı Recep Konuk’la 3 milyon dolar değil 1 milyon lira karşılığında çözümlendi. Ama sonuçta övünülecek ortak bir durum.

Ne diyor sayın Konuk: “Konyaspor’un yeri daha yukarılar olmalı.”

Evet, doğru söylüyor.

Hem yönetici bakımından…

Hem futbolcu bakımından…

Hem de futbolumuz açısından…

***

YARARLANMAK… Pazar rakibimiz Trabzon bugün Avrupa Kupaları’nda Belçika temsilcisi Lokeren ile oynuyor. Kulübe kadrosu ne kadar zengin olursa olsun, biraz yorgun çıkacak temsilcimiz karşısına… Ne diyor bordo-mavililerin teknik patronu Halilodziç: “21 yeni oyuncu transfer ettik. Ocak ayına kadar uyum sağlayamayız.”

Pekii, Konyaspor olarak biz bu süreçten yararlanamaz mıyız, göreceğiz.

Kısaca Karabük maçına değinelim: Selim çok ucuza bir kırmızı kart gördü. Bu kart belki Konyaspor’u ateşledi ve 10 kişiyle kazanmasını bildi. “Şöyle oynadı, böyle oynadı” ama 3 puan ilaç gibi geldi. Önemli olan istikrar… Yani, Trabzon’dan en az bir puan…

***

FIKRA BU YA… Mütevazi bir berber dükkanı. Mütevazi ama ünlü… Fikret usta, yıllardır müşterilerini aynı mekanda traş etmektedir. Günün birinde kapı açılır. İçeri giren Aziz Yıldırım’dır. “Acelem var, saçlarımı düzeltir, sakal traşımı yeniler misin? Önemli bir randevum var, geç kaldım” der.
Fikret usta mesleğine özgü maharetini sergiler, bir çırpıda saç-sakal traşını bitiriverir…
“Eline sağlık usta. Borcum ne?” diye sorar Aziz Yıldırım
“Aaaa, olur mu? Koskoca Fenerbahçe başkanısınız. Para almam söz konusu olamaz. Dükkanımı şereflendirmeniz yeter.”
Teşekkür eder ve dükkandan ayrılır Aziz Yıldırım. Fikret usta ertesi sabah dükkanını açmaya geldiğinde, kepengin önünde koca bir paket ve pakete iliştirilmiş zarf bulur. Pakette 15 adet sarı-lacivert forma, zarfta 15 adet 100 dolarlık bankonot vardır…
Aradan bir süre geçmiştir, dükkanının kapısı açılır. İçeri giren Süleyman Seba’dır. “Şeyy, der, acelem var. Saçlarımı düzeltir, sakal traşımı yeniler misin? Bıyıklarıma dokunma ama. Önemli bir randevum var, geç kaldım.”
Fikret usta
mesleğine özgü maharetini sergiler, bir çırpıda saç-sakal traşını bitiriverir.
“Eline sağlık usta. Borcum ne?” diye sorar memnun bir şekilde Süleyman Seba
“Aaaa, olur mu? Beşiktaşlıların onursal başkanısınız. Türk sporuna hizmet etmiş değerli bir insansınız. Para almam söz konusu olamaz. Dükkanımı şereflendirmeniz yeter.”
Tekrar teşekkür eder, ayrılır Süleyman Seba.
Fikret usta ertesi sabah dükkanını açmaya geldiğinde, kepengin önünde küçük bir paket ve pakete iliştirilmiş bir zarf bulur. Pakette 15 adet BJK rozeti, zarfta 15 adet 1’er milyonluk 15 milyon lira vardır.
Kafasını iki yana sallar Fikret usta: “Ne gereği vardı. Hem de emekli maaşından…”
Tesadüf bu ya… Aradan bir kaç gün daha geçmiştir, dükkanın kapısı aralanır. İçeri giren Faruk Süren’dir: “Çok acelem var. Saçlarımı düzeltir, sakal traşımı yeniler misin? Önemli bir randevum var, geç kaldım.”
Fikret usta
işe koyulur, bir çırpıda saç-sakal traşını bitiriverir.
“Bravo usta. Dedikleri kadar hızlıymışsın. Borcum ne?” diye sorar memnun şekilde Faruk Süren
“Aaaa, olur mu? UEFA şampiyonu Galatasaray’ın başkanısınız. Para almam söz konusu olamaz. Dükkanımı şereflendirmeniz yeter.”
“Peki usta, nasıl istersen” der ve berber dükkanından ayrılır Faruk SürenFikret usta ertesi sabah dükkanını açmaya geldiğinde, kepengin önünde Galatasaraylı 15 yönetici sıra beklemektedir!

> Yeni Meram >Yazarlar > Önemli olan istikrar
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.