YAZARLAR

“HER siyasi parti, kendi yalanını yutarken ölür.”

***

SAYGI ÇİFTİNE SAYGI

Haber üç aşağı-beş yukarı şöyle:

“Kimileri bir çocuk sahibi olabilmek için servetlerini harcarken, kimileri her defasında üçüz doğuruyor. Adıyaman’ın Kahta İlçesinde yaşayan Fatma Saygı, 18 yıllık evliliklerinde 3 kez üçüz, 4 kez de ikiz çocuk için hamile kaldı. İki kez de düşük yapan Saygı, son ikizlerini 3 yıl önce dünyaya getirdi. Şimdiye kadar evde 17 çocuk doğuran ve 11’i hayatta kalan anne 38 yaşında. Kadın evlere temizliğe giderken baba Mehmet Saygı düğünlerde müzisyenlik yapıyor. Görücü usulüyle evlenen çocuk makinesi Fatma Saygı, “Bu kadar çocuğumuz olsun ben de istemezdim. Büyütürken çok güçlük çektim. Her hamile olduğumda ‘yine mi üçüz?’ korkusu yaşadım. Artık gebe kalmak istemiyorum” dedi.

Bilemeyiz, ilçede TV yayınları yok herhalde!

Başbakanımız sayın Tayyip Erdoğan her “vatandaş Mülayim”den “4 çocuk” isterken, Fatma-Mehmet Saygı çiftine saygı duyulmalı ve ödüllendirilmelidir.

Soruyoruz; Adıyaman’ın Valisi, Kahta’nın Kaymakamı ne iş yaparlar!

Duymazlar mı Saygı çiftinin sesini?

Bakınız biz taaa Konya’dan öneriyoruz:

Lütfen Fak-Fuk-Fon’dan çıkarma yapınız.

***

AÇIK VE NET, AMA BÖYLE…

Müslümanlık dini, “komşusu aç iken tok yatan bizden değildir” buyurur.

İzliyoruz ekranlarda…

Afrika’da ülkeler sersefil…

İnsanlar bir deri bir kemik…

Açlıktan resmen kırılıyorlar.

Türkiye elini uzatıyor en başta Kızılay’ıyla;

“bir tas çorba da bizden” diyerek…

Ancaaak, kalleş Arap’ların yalelli şeyhleri milyar dolarları Avrupa’da, Amerika’da lüplüyorlar. Keyiflerince yiyorlar, içiyorlar, seks icra ediyorlar! İnanılmaz miktarda dolar veya euro bırakırken, “şükraan ya habibi” diyorlar!

Bu mudur onlar için din kardeşliği?

Böyle midir müslümanlıkları?..

Biz Türkler şöyle düşünsek doğru mudur?

Eyvallah, Afrika’ya yardım elimizi uzatalım.

Ama Türkiyemdeki yoksullarımıza da…

Çöplerden ekmek çıkaranlarımıza da…

Karınlarını doyuramayan açlarımıza da…

Sizi bilemem; ben harbiden şöyle derim:

“Önce caaan, sonra canan!..”

***

BUGÜN Pazartesi ve diğer günlerden gergin olabilirsiniz. Bu gerginliğinizi şöyle azaltmak istedik:

-ALKIŞLAR, kaza mahallinde elinde cep telefonuyla koşturup “112′nin numarası neydiiii?” diye bağırana,
– Birbirlerine ana avrat küfür eden iki kişinin arasına girip ikisine de birer tokat atan ve “analar kutsaldır, analara küfür etmeyin, o… çocukları!” diyen Karadenizli abiye,
– Banyonun lambası yanmayınca elektrikler kesik zannedip yarım saat gelmesini bekleyen… Beklerken de canı sıkılmasın diye televizyon seyreden kişiye,
– Lisedeki Ahlak Bilgisi öğretmeni AIDS’in açılımını yapıyor: llaha syan eden eyyusların onu… diyen hocaya da alkış…
– “Bu tarafı bitti” diye CD’nin arkasını çeviren ve sonra da “CD çalışmıyor!” diye feryat eden anneye alkış az geliyor!
– Meram dolmuşunda kız öğrenci, yanındaki arkadaşına dert yanarken, “şekerim 4. kez girdim ÖSS’ye, yine kazanamadım, gidicem Amerika’ya… Beyin göçü işte böyle oluyo!” diyen kızımıza,
– Eğer bir sokakta yürüyorsanız ve “bu ev kiralıktır” yazılı bir evin yanından geçip birkaç adım sonra önüne geldiğiniz bir başka evin camında “bu da” yazısını görürseniz, bilin ki Trabzon’dasınız.
– Bir alkış da lisede edebiyat kitabından bir metni tüm sınıfa sesli olarak okurken, V. Hugo’ya “Beşinci Hugo” diyen arkadaşımıza gelsin.
– Dün gece evime giderken yolun tenhalığından olsa gerek kırmızı ışıkta geçtim. Ardından alkışı hak ettirecek “bacım, o geçtiğin gece lambası değildi; çek sağa..” diye anons yapan yurdum polisine ALKIŞLAR…

————————————————————————————————————————————–

> Yeni Meram >Yazarlar > Önce caaan, sonra canan
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.