YAZARLAR

***

“HİÇ değişmedim, hep aynı kişiyim: Bir palyaço… Bu beni siyasetçilerin çok üzerinde bir yere yerleştiriyor.”

***

“BİR GECE ANSIZIN….

gelebilirim” dedi şarkıdaki gibi benzinin litresine 7 kuruş zam geliverdi… Petrol fiyatları dünyada uçuyor, kaldı ki bizler alışkınız. Hayırlı olsun, sırada mazot var.

*

AMAN DİKKAT!

Sıra dışı bir bahar ve yaz geliyormuş. Meteoroloji editörü Bünyamin Sürmeli, “Geçen seneki kadar soğuk olmasa da sıra dışı bir bahar ile yaz geçireceğiz” diyor. Hatırlatalım: “Kışlıkları atmayın. Bir gün havuza-denize girip ertesi gün hırka giyebilirsiniz.”

***

ANKETAçıklanan ilk seçim anketinde AKP yüzde 50’den fazla oy alıyor. Metropoll araştırma şirketi, 30 ilde 2606 kişi ile görüşerek yaptığı kamuoyu araştırması sonuçlarını açıkladı. Diğer şirketlerin yapmış olduğu araştırmalardaki gibi, bu ankette de muhalefetin oyları düşüyor, AK Parti oylarını yükseltiyor.Araştırmada, en beğenilen lider Başbakan Tayyip Erdoğan gösterilirken, CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ikinci sırada yer alıyor.

Oysa biz, muhalefetteki partilerin oylarını artırdığını bilirdik. Bugün tam tersi…

“Muhalefet mi var ?” diyebilirsiniz.

Olmasaydı araştırmada çıkar mıydı?

***

HİLTON’DA İÇKİ

Konya Hilton Oteli’nde alkol alınmayacakmış da niye alınıyormuş?. Ülkem sorunları bitti, otelde içkiye kadar düştü.

Turizm Bakanlığı’ndan… Madde 46:

“….üç yıldızlı oteller veya tümü dört yıldızlı oteller için belirlenmiş olan asgari nitelikler ile aşağıda belirtilen asgari nitelikleri taşırlar:

a) Müşteri yatak odalarında; iklim şartlarına göre klima, minibar, kıymetli eşya kasası, b) Banyolarda; saç kurutma makinesi, telefon, resepsiyon ile bağlantılı alarm düzeni.

Tesisler aşağıdaki nitelikleri taşırlar:

a) Kongre, balo, toplantı gibi amaçlar için kullanılabilecek kişi başına en az 1.2 metrekare alan düşen, sekreterlik ve simültane tercüme hizmetleri ile fuayesi olan, en az beşyüz kişilik çok amaçlı salon,

f) Toplam, en az ikiyüzelli kişilik diskotek veya gece kulübü veya benzeri eğlence imkanı veren salon veya salonlar,

g) Türk hamamı, alarm sistemi bulunan sauna, aletli jimnastik salonu, bowling, bilardo, squash, sinema, spor veya benzer imkanlar sağlayan ünitelerden en az altı adedi,

ı) İçki servisi verilen ayrı bir salon,

n) Yirmidört saat doktor, hemşire ve ambulans hizmetinin verildiği, ilkyardım malzemeleri ile tam donanımlı dinlenme odaları bulunan sağlık ünitesi,

Daha tren yolu gibi uzayan maddeler.

Peki, böyle bir yasa var iken Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Tahir Akyürek bilmiyormuş mu da, “Anlaştık Hilton’da içki yasak” demiş.

Adamın elinde Turizm Bakanlığı’ndan alınmış kapı gibi ruhsat var.

Kusura bakmasın, konu sayın Akyürek’i aşar.

Kimseye zorla bir şey yaptıramazsınız.

Saatleri geriye doğru çalıştıramazsınız.

Şu kadar basit: İçen içer, içmeyen içmez.

***

BİRİNE AK, ÖTEKİNE KARA…

MİT Yasası, 9 saatlik tekmeli-yumruklu tartışmalar sonunda meclisten çıktı ve Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından roket hızıyla onaylandı ya…

Muhalefettekiler veryansın ediyor.

CHP’liler, “Cumhurbaşkanı, Başbakan Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı” diyor ve ekliyor: “Onay makamı sayın Gül’ün damarlarında AK Parti kanı dolaşıyor.”

Hiiç merak etmeyin, “Anayasa Mahkemesi’ne itiraz” falan derken yeni bir gündem yaratılır ve unutulur. Ancaak, CHP’lilere sorsak hata mı ederiz:

“Mecliste alınan kararları, dönemin Cumhurbaşkanı sayın Ahmet Necdet Sezer onaylarken veya geri çevirirken nerelerdeydiniz?”

> Yeni Meram >Yazarlar > Onay makamı!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.