Torku Jelifest

Ömer Çelik: Teşkilatlarla ilgili yetki yeniden MKYK’ya geçti

  • Giriş Tarihi: 29.04.2016 20:56
  • Güncelleme Tarihi: 20:56
Ömer Çelik: Teşkilatlarla ilgili yetki yeniden MKYK’ya geçti

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik AK Parti MKYK Toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sona erdi.

Genel Başkan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında AK Parti Genel Merkez’inde gerçekleştirilen toplantı, yaklaşık 2,5 saat sürdü.

AK Parti sözcüsü Ömer Çelik toplantı sonrası açıklama yaptı…

Türkiye demokrasisini koruyor.

Türkiye’de bir savaş yok. Gayri meşru, ahlaki yapıya karşı mücadele veren meşru bir yapı vardır.

Bu mücadele sonlandırılıncaya kadar sürecek.

PARALEL YAPI İLE MÜCADELE

Türkiye’nin milli güvenliğini tehdit eden bir durumdur. Türkiye’nin kurumlarının içine sızan bir faaliyet olarak devam etmektedir.

Yeni bir yapılanmalara gittikleri ciddi bir şekilde takip ediliyor. Örgüt milli güvenliği tehdit ediyor.

YENİ ANAYASA

3 ana alanda konu başlıkları ele alınıyor. Temel haklar kısımının yazımı devam etmekte. Bu ay içinde Anayasa taslağı ortaya çıkmış olacak.

KOMİSYONDAKİ KAVGALAR

Anayasa Komisyonu’nda Sayın Adalet Bakanımızın üzerine yürünmesinden milletvekillerimizin darp edilmesine kadar bir tablo ortaya çıktı. Kuşkusuz bu tabloyu ortaya çıkaranları, bu tabloya imza atanları şiddetle kınıyoruz. Burada bir kere daha gözüküyor ki söyleyecek sözü olmayanlar, orada bir kere daha bu şiddete başvurmuş gözüküyorlar. Ama her halükarda, geçmişte olduğu gibi AK Parti bu komisyonları çalıştıracak, Meclis’in herhangi bir şekilde kilitlenmesine, komisyonların ve Genel Kurul’un kilitlenmesine müsaade etmeyecek.

MKYK’YA YETKİ DEVRİ

Bugün alınan kararla teşkilat ile ilgili alınan kararlar hakkında yetki tekrar MKYK’ya alınmıştır. Bunu radikal bir tutum olarak ele alınması doğru değildir. AK Parti’de teşkilatlarlar ilgili kararlar hiç bir zaman ertelenmez. Gereken hassasiyet gösterilir. Daha geniş bir takvimde ele alınması için böyle bir karar alındı. Bizim hukukumuz bir kardeşlik hukuku. Sık sık bir kriz mi var diye soruyorsunuz. Herhangi bir kriz yok. Bir şey olursa sizinle paylaşırım.

DOKUNULMAZLIK SÜRECİ

Fiziksel şiddetle engellenmesine teslim olmayız. Tıkanma olmayacak.

MHP’DE KONGRE SÜRECE

Süreci izliyoruz. Bakıyoruz. Onun dışından iç meselelerdir. MHP’de kimin Genel Başkan olacağı bizi ilgilendirnmez. Mahkeme kararıyla işler her gün başka bir yere gidiyor. Gönül isterki her şey siyasi süreç içerisinde gitsin.> Yeni Meram >Politika > Ömer Çelik: Teşkilatlarla ilgili yetki yeniden MKYK’ya geçti
HABER YORUMLARI