Torku Jelifest

Ombudsman, Konyalılarla buluşacak

  • Giriş Tarihi: 5.11.2017 16:22
  • Güncelleme Tarihi: 16:22
Ombudsman, Konyalılarla buluşacak

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, "Ombudsman Halkla Buluşuyor" programı kapsamında 8-9 Kasım tarihlerinde Konya'daki vatandaşların sorunlarını dinleyecek.

Mutlu Akü

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, “Ombudsman Halkla Buluşuyor” programı kapsamında 8-9 Kasım tarihlerinde Konya’daki vatandaşların sorunlarını dinleyecek.

Kamu Denetçiliği Kurumundan (KDK) yapılan açıklamada, Kamu Başdenetçisi Malkoç’un Konya’daki vatandaşın idareyle yaşadığı sorunları yerinde dinlemek amacıyla 8-9 Kasım tarihlerinde vatandaşlarla bir araya geleceği kaydedildi.

Bir otelde düzenlenecek programa Malkoç’un yanısıra kamu denetçileri Arif Dülger, Celile Özlem Tunçak, Hüseyin Yürük ve Yahya Akman’ın da katılacağı belirtilen açıklamada, programda Konya Valisi Yakup Canbolat ile Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in de yer alacağı ifade edildi.

Öte yandan açıklamada, kurumla ilgili şu bilgilere yer verildi:

“KDK, halkın avukatlığını yapmakta ve aldığı kararlar ile idareye yol göstermektedir. Hakkaniyet, iyi yönetim ilkelerinin yerleştirilmesi ve halka karşı sorumluluk anlayışı temelinde, TBMM’ye bağlı bir denetim mekanizması olarak beş yıldır faaliyetlerini sürdürmektedir. KDK’ya 2017 yılında Konya’dan 340 başvuru geldi. Kurulduğu günden itibaren toplamda 37 bin 358 başvuru alan Kamu Denetçiliği Kurumuna 2017 yılı içerisinde de 12 bin 507 başvuru yapıldı.”


ETİKETLER

> Yeni Meram >Konya > Ombudsman, Konyalılarla buluşacak
HABER YORUMLARI