Torku Jelifest

Olimpik yüzme havuzun temeli atıldı

  • Giriş Tarihi: 25.10.2020 13:15
  • Güncelleme Tarihi: 13:15
Olimpik yüzme havuzun temeli atıldı

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Selçuklu ilçesindeki olimpik yüzme havuzu temel atma törenine katıldı. Konya'nın sevgi, hoşgörü ve kardeşliğin sembolü olduğunu belirten Kasapoğlu, Berlin’deki camiye yapılan saldırıyı da eleştirdi

GENÇLİK ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Almanya’nın başkenti Berlin’de bulunan Mevlana Camisi’ne yapılan polis baskınına ilişkin, “Biz onlara inat inşallah hep birlikte sevgiyi, merhameti, barışı haykıracağız ve bu yolda bir ve beraber olarak yürümeye devam edeceğiz. Aydınlığa yürüyeceğiz. Birilerine inat yine hep birlikte din düşmanlığıyla, ayrımcılıkla mücadelemizi kararlılıkla, azimle sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. Kasapoğlu, Konya Valisi Vahdettin Özkan’ı makamında ziyaret etti ve Valilik Şeref Defteri’ni imzaladı. Bakan Kasapoğlu, daha sonra merkez Selçuklu ilçesinde olimpik yüzme havuzu temel atma törenine katıldı. Bakan Kasapoğlu ile birlikte Vali Vahdettin Özkan, AK Parti Konya Milletvekili Selman Özboyacı, Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, AK Parti İl Başkanı Hasan Angı ve sporcularla olimpik yüzme havuzunun temelini attı.

KONYA’NIN sevgi, hoşgörü ve kardeşliğin sembolü olduğunu dile getiren Kasapoğlu şöyle konuştu. “Konya’da olmanın bize hatırlattığı farklı bir konuyu da özellikle dile getirmek istiyorum. Gelirken sosyal medyada bir resim paylaştım, bir tarafta Mevlana’nın o sembol mekanı, tüm dünyanın bildiği, hoşgörüyü evrensel bir mesaj olarak haykıran o mekan, bir tarafta da Almanya’daki Mevlana Camisi, oradaki polisler, operasyon. Açıkçası birbirine zıt iki gösterge. Birilerinin Orta Çağ’ın karanlığına gitme hayalinin depreştiğini, karanlık rüyalarının hep gündemlerinde olduğunu ve din düşmanlığının ve buna yönelik beslenme arzularının devam ettiğini gösteriyor”.

“AMA bizler bugün Konya’dan Mevlana’nın da ifade ettiği gibi, ‘Biz bu toprağa sevgiden başka bir şey ekmeyiz.’ diyoruz. Biz onlara inat inşallah hep birlikte sevgiyi, merhameti, barışı haykıracağız ve bu yolda bir ve beraber olarak yürümeye devam edeceğiz. Aydınlığa yürüyeceğiz. Birilerine inat yine hep birlikte din düşmanlığıyla, ayrımcılıkla mücadelemizi kararlılıkla, azimle sürdürmeye devam edeceğiz”. Bakan Kasapoğlu, Konya’nın ev sahipliği yapacağı 2021 İslami Dayanışma Oyunları hazırlıklarının devam ettiğini aktararak, farklı branşlarda dünyanın farklı bölgelerinden gelecek sporcuların en güzel şekilde ağırlanacağını söyledi.

KASAPOĞLU, Konya’da İslami Dayanışma Oyunları’nda önemli merkezlerden biri olacak olimpik yüzme havuzunun temelinin atıldığını ifade ederek, gençlerin, sporcuların ve halkın spora erişimini kolaylaştırmayı hedeflediklerini dile getirdi. Gençlerin ülkenin en büyük umudu olduğunu belirten Kasapoğlu, “Spor tesislerimizle, yurtlarla, gençlik merkezleriyle, kamplarla her alanda onların yanında olmaya devam edeceğiz. Birileri gençleri istismar etmek için belki çalışacak, çeşitli tuzaklar kuracak, kandırmaya çalışacak ama biz bir gencimizi dahi onların tuzağına kaptırmamak için var gücümüzle çalışacağız” ifadelerini kullandı. *SPOR SERVİSİ


ETİKETLER

> Yeni Meram >Spor > Olimpik yüzme havuzun temeli atıldı
HABER YORUMLARI