Ruşeym Torku

Okuoka da sorun çıktı

  • Giriş Tarihi: 15.01.2013 22:17
  • Güncelleme Tarihi: 0:02
Okuoka da sorun çıktı

Günlerdir Nijeryalı yıldızın gelmesini bekleyen yeşil-beyazlılar futbolcunun kulübüyle sorunu çözemeyince futbolcuyu Türkiye’ye getirdemedi. Yeni Meram’a konuşan Happy Okuoka ise Konyaspor’a gelmek istediğini söyledi.

Why Note!?

TORKU Konyaspor forvet transferinde bir türlü mutlu sona ulaşamıyor. Antalya kampında denemeye aldığı Ortega’yı beğenmeyen ve gönderen yeşil-beyazlılar uzun süredir görüştüğü ve kampa davet ettiği bir diğer Nijeryalı Happy Okuoka’dan da iyi haber alamadı. 2 haftadır yapılan görüşmelerde önce vize sorununu aşmaya çalışan yeşil-beyazlı kulüp bu sorunu aşıp futbolcuya uçak biletini göndermesine karşın bu kez de oyuncunun kulübü FC Heartland engeline takıldı. Futbolcuya izin vermeyen Heartland kulübü böylece Okuoka’nın transferini çıkmaza sürükledi.

TORKU Konyaspor tarafından gönderilen uçak biletini alan ancak uçağa binmeyeceğini Türkiye’deki menajeri Ahmet Arslan’a ifade eden Nijeryalı futbolcu Happy Okuoka transferinde sorunun çözümü için Nijerya’da yapılacak görüşmenin neticesi bekleniyor. Menajer Ahmet Arslan’ın Nijerya’ya gittiği ve Okuoka’nın Kulübü FC Heartland ile masaya oturacağı bildirildi. Öte yandan Torku Konyaspor’un ısrarla almak istediği Happy Okuoka’ya Yeni Meram ulaştı. Sorularımızı yanıtlayan Nijeryalı yıldız, Torku Konyaspor’a gelmek istedğini ancak kulübünden izin alamadığını söyledi.

MENAJER Ahmet Arslan’ın Nijerya’da FC Heartland Kulübü Başkanı Fan Ndubuoke ile yapacağı görüşmenin ardından tranferin neticelendirileceği, kulübün ikna edilememesi halinde forvet transferi için alternatif isimlerin gündeme alınacağı kaydedildi. Torku Konyaspor’da Okukoka olmaması halinde Suudi Arabistan Ligi’nde oynayan Kongolu bir futbolcuyla görüşüleceği bildirildi. 1988 doğumlu futbolcunun durumu ise Okuoka’nın transferine bağlı. Yeşil-beyazlılarda forvet transferinin bu hafta sonuna kadar bitirilmesi planlanıyor.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Okuoka da sorun çıktı
HABER YORUMLARI