YAZARLAR

***

“DÜNYANIN en iyi hekimleri: Dr. Perhiz, Dr. Sessizlik, Dr. Neş’e.”

***

ZAMAN…

Sağolsunlar, dostlarımdan özdeyişler alıyor ve beğeniyorum. İşte sn. Orhan Şener, sn. Ali Oğuz Meydan, sn. Sırrı Koyuncu, sn. Mstf Is ve sn. Nihat Çelikkollu’nun seçtiklerinden bazıları. Umarım sizler de beğenirsiniz:

“BU devirde en çok Azrail’e güveneceksin, en azından niyeti belli.”

“SEVDİK mi, yer oluruz / Sevdik mi, sel oluruz / Sevdik mi, lal oluruz / Biz sevdik mi, can oluruz.”

“EDEBİN el vermez edepsizlik edene… Susmak en güzel cevaptır, edebi elden gidene.”

DOSTLARINIZA zaman ayırın, yoksa zaman sizi dostlarınızdan ayırır.”

“ALLAH’IM! Kibrimizi kabartma, elimizi daraltma ve bizi senden başka kimseye yalvartma.”

“HAYAT bir nefestir aldığın kadar / Hayat bir kafestir kaldığın kadar / Hayat bir hevestir daldığın kadar.”

“İYİLİĞE bir kimse elverişli değilse, faydası olmaz asla, Peygamberi de görse.”

“ZOR zanaattır Atatürkçülük… Evvela, onurlu ve yürekli olacaksın.”

“SEVDİKLERİNİZE gül verin. Gülünüz yoksa gülüverin.”

“NE kadar acıdır insanın teselliyi içkide, kumarda araması. Çok mu zor ellerini semaya kaldırıp Rabb’ine yalvarması?”

“DOĞUŞTAN tedavisi olmayan hastalığım:
Nedense her gördüğümü insan sanırım!”

-HAYAT şu: “Oku, anla, yaşa.”

***

BUGÜNKÜ GÜNDEM

İddialardır, bizim görüşlerimiz değil…

Ordumuzda, generaller dahil ne kadar çağdaş görüşlü asker varsa düzmece CD’lerle ve “Gizli Tanıklar”la içeriye alınmışlar, alınıyorlar…

İçeriye alınanlar, Irak’ta Amerikan askerlerince başlarına geçirilen çuval nedeniyle intikam içinde çırpınanlar, bunun için darbe yapacaklar…

AKP’ye yakınlığıyla bilinen yazar Fehmi Koru’nun söylediği gibi, “Ergenekon” hikayesi Başbakan Tayyip Erdoğan’ın 2007 yılında Amerika’yı ziyaretinden sonra başlatılmış. Bir başka deyişle Ergenekon, Amerika’nın talimatıymış!

Tabii ki iddialara göre, içerideki general ve üst düzey rütbeli askerlere bugünlerde, “İstifa edin serbest kalın” denilmiş… Amaçları, Amerikan düşmanı, halen görev yapan askerlerimizi sindirmek. Ancak, Silivri’de “mütala” gündeme geldiğine göre, davanın sonuna az kalmış.

Gündemimiz 3-5 günde bir değişiyor.

Ve şimdilerdeki konumuz, “Cin”…

Evet evet, yanlış okumadınız, “Cin”

Kaynağımız TRT… Kanalı, TRT Haber…

“Büyük Takip” adlı programı izliyoruz.

Programda istihbarat örgütlerinin “Cinleri” kullandığı anlatılıyor!. İster gülün ister ağlayın, düştüğümüz şu hale bakın. Ve bu “Cinler” üzerine CHP Kırklareli milletvekili Mehmet Kesimoğlu soru önergesi veriyor. Kesimoğlu Başbakan Erdoğan’a, MİT de cinleri kullanıyor mu?” diye soruyor.

Mehmet Kesimoğlu önergesinde; konunun bir komedi, mizah programında değil, devlet televizyonunda ciddi bir programda ele alındığını belirterek, “Devletin kanalı hurafelere yer veriyorsa, devletin istihbarat birimleri cinlerden yararlanmakta mıdır?” diyor.

Dalga mı geçiyoor, kafa mı buluyor?

Önergede ayrıca, istihbaratta cinler kullanılıyorsa hangi kadro ve sıfatla görev yaptıklarının ve karşılığında nasıl bir ücretlendirme yapıldığının da açıklanması isteniyor!

Kesimoğlu en son Başbakan’a, “Eğer soruları ciddiye almıyorsanız, söz konusu program hakkında gerekli işlemlerin yapılması talimatı verdiniz mi?” sorusunu yöneltiyor.

Bazı siyasi partilerimiz “oy” uğruna olmadık taklalar atıp hinlikler yapıyor.

Cinler… Cemaatler… Mollalar… Hurafeler…

Ergenekonlar… 3 x 4’ler… Vesaire…

Unutulur; zamlar, gamlar hepsi hikaye…

Bizler mi?. Yuvarlanıp gidiyoruz işte!

Aklımıza gelmişken söyleyelim: Amerika’nın CİA’sı, Rusya’nın KGB’si ve İsrail’in Mossad’ı da Cin’lerden istihbarat alıyorlarmış!

***

-HABER: “Sosyal Güvenlik Kurumu bünyesindeki ‘Alo 170’ hattına ‘anlaşmalı boşanma’ ihbarları yağıyor. Son 16 ayda maaş için boşanıp birlikte yaşamaya devam eden 6 bin 178 çift için telefon geldi.”

> Yeni Meram >Yazarlar > Oku, anla, yaşa
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.