kapat
Ruşeym Torku

Oğul Öğrencilerle Piknik Yaptı

  • Giriş Tarihi: 27.05.2013 13:31
  • Güncelleme Tarihi: 23:19
Oğul Öğrencilerle Piknik Yaptı

Konya’nın Akşehir İlçe Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, belediye bünyesinde faaliyet gösteren Akşehir Meslek Edindirme Kursları (AKMEK) Okuma Salonu öğrencileriyle piknikte bir araya geldi.

Akşehir Belediyesi tarafından açılan ve Akşehir Gönüllü Eğitimciler Derneği üyesi öğretmenlerin gönüllü ders verdiği AKMEK Okuma Salonu’nda 6, 7 ve 8. ve lise son sınıf öğrencilerine ücretsiz derslere hazırlık ve etüt eğitimi veriliyor. AKMEK Okuma salonunda verilen derslere hazırlık eğitiminin yanında öğrencilere sosyal yönlerini geliştirecek programlar da hayata geçiriliyor. Bu kapsamda öğrencilere Engilli Piknik Alanı’nda piknik organizasyonu düzenlendi.
Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit’in de katıldığı piknikte öğrenciler doyasıya eğlenerek Haziran ayında yapılacak sınav öncesi motivasyon sağladı. Akşehir Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, öğrencilerin ders başarılarının yanında sosyalleşmeleri için de çalışma yaptıklarını belirtti. AKMEK kurslarının sadece öğrencilerin başarısını hedeflemediğini kaydeden Oğul, “Bu kurslar sayesinde öğrenciler hem başarı çıtasını yükseltmiş olacaklar, hem de sosyal faaliyetlerle sosyal yönlerini geliştirmiş olacaklardır. Bu kapsamda öğrencilerimize daha önce Amerika’dan getirilen öğretmenlerce İngilizci kursu ve Konya’ya bir gezi ve daha birçok sosyal etkinlik düzenledik. Bu etkinliklerini sonuncusu ise Engilli Piknik alanındaki piknik organizasyonu oldu. Öğrencilerimize bu imkanı sunmamızda yardımcı olan gönüllü öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. 8. sınıf öğrencilerimize de 8 Haziran’da girecekleri SBS’de başarılar diliyorum” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Oğul Öğrencilerle Piknik Yaptı
HABER YORUMLARI