Torku Jelifest

Öğrencilere yardım elini uzattı

  • Giriş Tarihi: 17.11.2014 18:14
  • Güncelleme Tarihi: 18:14
Öğrencilere yardım elini uzattı

Tüm geliri Selçuk Üniversitesi’nde eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak verilecek “Aynur Kasabalı Vintage Bağış Kermesi” açıldı. Büyük ilgi gören kermeste Aynur Kasabalı’ya ait kıyafet, takı, çanta ve ev eşyalarından oluşan 300’e yakın ürün satışa sunuldu.

SÜLEYMAN Demirel Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen kermese Konya Valisi Muammer Erol, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve eşi Hatice Gökbel, İl Jandarma Komutanı Albay Emin Dursun, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun ablası Ayşe Çalık, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek’in eşi Fatma Akyürek, hayırsever Aynur Kasabalı, gönül elçileri ve öğrenciler katıldı. Program, Üniversite Televizyonu tarafından hazırlanan ve Aynur Kasabalı’nın hayatından kesitlerin yansıtıldığı belgesel film gösterimiyle başladı. İzlerken oldukça duygasal anlar yaşayan Kasabalı, gözyaşlarına hakim olamadı.

BURASI ARTIK YUVAM

Konuşurken oldukça heyacanlanan Hayırsever Aynur Kasabalı, “18 yıl önce geldiğim Konya’da Selçuk Üniversitesi’nin değerli yöneticileri bana öyle kucak açtılar ki Selçuk Üniversitesi artık benim yuvam oldu. Eğitimle ilgili en küçük bir düşüncemde ilk onları hatırlıyorum. Bu yüzden Selçuk Üniversitesi’ne yakınlığım çok farklı. Bugün satışa sunulacak ve tüm geliri ihtiyaç sahibi öğrencilere gidecek olan bu kermesi düşündüğüm zaman da bana en üst düzeyde destek veren kişilere buradan şükran duygularımı söylemek istiyorum. Ben bu eşyaları verdim ama serginin bu hale gelmesinde Selçuk Üniversitesi’nin bir çok kademesindeki yöneticileri, öğretim üyeleri, öğrencileri çok büyük emek sarfettiler. Şunu ifade etmek istiyorum ki ben Selçuk Üniversitesi’nin annesiyim, buradaki çocuklarımın annesiyim. Bu satışlardan gelen gelir çok güzel bir yere gidecek. O yüzden bu eşyalardan ayrılırken hiç üzüntü duymuyorum. Sizler de rahatlıkla kullanabilir, hediye edebilirsiniz. Çok heyecanlıyım ama bir o kadar da mutluyum. Hepinize geldiğiniz için çok tesekkür ediyorum” dedi.

ÖRNEK OLMALI

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ise, “Bu düşünce bana ilk geldiğinde Selçuk Üniversitesi olarak bu ortamı gönül elçilerimizin organizasyonunda memnuniyetle hazırlayabileceğimizi söylemiştim. Bu organizasyon benim açımdan birkaç yönüyle önemli. Her şeyden önce sayın Aynur Kasabalı, sadece eşyalarını vermiyor, aynı zamanda hatıralarını veriyor ve bundan büyük mutluluk duyuyor. Diğer bir açıdan siz, satın aldığınız ürünlerle bu hatıralara sahip çıkacaksınız ve öğrencilerimize destek olacaksınız. Öğrencilerimiz ise bundan fayda görecek. Aynur Kasabalı’ya böylesi hayırlı bir etkinlik için hem şahsım, hem öğrencilerim, hem de Konya adına teşekkür ediyorum. Kendisinin bu davranışı gençlere örnek olmalı” şeklinde konuştu.

“AYNUR KASABALILARIN SAYISI ARTSIN”

Konya Valisi Muammer Erol ise, “Her zaman için idealleriniz ömrünüzden uzun olsun. Aynur Kasabalı, bunu en iyi bilenlerden ve bundan emin birisi. Aynur Kasabalı’ların sayısı artsın. Bu işler her zaman için yüzünüzü ak edecek işler. Ömrün bereketli olması da bence budur. Bu işin temeli sevmek ve sevgi karşılığında verebilecek ne varsa ortaya koymaktan geçiyor. Aynur Hanım bunun çok güzel bir timsali. Allah ömrünü uzun etsin, bereketli etsin. Bundan sonra hep beraber çok güzel işler yapmaya devam edeceğiz” diye konuştu. Konuşmaların ardından Vali Muammer Erol, hayırsever Aynur Kasabalı’ya katkılarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti. Program sonunda Aynur Kasabalı’nın dünyanın farklı ülkelerinden topladığı kıyafet, takı, çanta ve ev eşyalarından oluşan 300’e yakın ürünün satışına başlandı. Ürünlerin satışından elde edilecek tüm gelir, Selçuk Üniversitesi’nde eğitim gören ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak verilecek. Satışa çıkan ürünlere Selçuk Üniversitesi’nin web sitesinden de ulaşılabiliyor.> Yeni Meram >Konya > Öğrencilere yardım elini uzattı
HABER YORUMLARI