kapat
Ruşeym Torku

Obruk Gölü çevresine dinlenme alanı yapılıyor

  • Giriş Tarihi: 23.11.2014 17:30
  • Güncelleme Tarihi: 17:51
Obruk Gölü çevresine dinlenme alanı yapılıyor

Karatay Belediyesi, merkeze yaklaşık 75 kilometre uzaklıkta bulunan Obruk Hanı ve Obruk Gölü’nde çalışma yürütüyor. Belediye ekipleri bölgeye çevre düzenlemesi yaparak, dinlenme alanı oluşturuluyor.

KARATAY Belediyesi, yeşil alan, park, asfalt, temizlik çalışmaları ve ağaçlandırma çalışmalarıyla halkın ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.

Konya merkeze yaklaşık 75 kilometre uzaklıkta bulunan Obruk Hanı ve Obruk Gölü’nde incelemelerde bulunan Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Konya- Kapadokya arasında yolculuk yapanların uğrak yeri olan Obruk Hanı ve Obruk Gölü etrafında belediye olarak bir dizi çalışmalar yaptıklarını söyledi.

 

“OBRUK HANI, TURİZM

AÇISINDAN ÖNEM TAŞIYOR”

 

Özellikle yaz aylarında ziyaretçi akınına uğrayan bu bölgeye çevre düzenlemesi, park ve ziyaretçilerin ihtiyaçlarını karşılayacak gölgelikli dinlenme mekanı hazırlandığını vurgulayan Hançerli, “Tarihi Obruk Hanı etrafında, yıkılan eski binanın çevresi yeşillendirildi ve parke, tretuvar, bordür çalışmalarıyla güzel bir mekana kavuşturuldu. Anadolu Selçuklu döneminde ticaret yolu üzerinde kurulan hanlardan biri olan Obruk Hanı, turizm açısından önem taşıyor. Bir yandan Obruk Hanı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore edilirken diğer yandan Karatay Belediyesince de etrafının güzelleştirilmesi adına gerekli çalışma yürütülüyor. Dinlenme mekanı kısa zamanda hizmete girecek” ifadelerini kullandı.> Yeni Meram >Konya > Obruk Gölü çevresine dinlenme alanı yapılıyor
HABER YORUMLARI