Torku Jelifest

‘O saldırıyı Osmanlı Ocakları’yla ilişkilendirmek ahlaksızlıktır’

  • Giriş Tarihi: 7.10.2015 9:43
  • Güncelleme Tarihi: 9:43
‘O saldırıyı Osmanlı Ocakları’yla ilişkilendirmek ahlaksızlıktır’

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, “Ahmet Hakan'a karşı yapılan saldırıyı Osmanlı Ocakları’yla ilişkilendirmek ahlaksızlıktır. Osmanlı medeniyeti için hizmet eden kurumumuz Bahçeli ve HDP’li milletvekilleri tarafından hedef haline getirilmek istenmektedir” dedi.

Osmanlı Ocakları Genel Başkanı Kadir Canpolat, Osmanlı Ocakları’yla ilgili iddialara karşı açıklamalarda bulundu. Ahmet Hakan’a ve HDP binalarına yapılan saldırıların Osmanlı Ocakları’yla ilgisinin bulunmadığını kaydeden Canpolat, “Ahmet Hakan’a karşı yapılan saldırıyı Osmanlı Ocakları’yla ilişkilendirmek ahlaksızlıktır. HDP binalarına yönelik yapılan saldırıları Osmanlı Ocakları yaptı diyenler ahlât-ı fasidelerin beyanlarıdır” diye konuştu.

“OSMANLI MEDENİYETİ İÇİN HİZMET EDEN KURUMUMUZ BAHÇELİ VE HDP’Lİ MİLLETVEKİLLERİ TARAFINDAN HEDEF HALİNE GETİRİLMEK İSTENMEKTEDİR”

Canpolat, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi eleştirdiği açıklamasında, “MHP lideri Sayın Bahçeli; Osmanlı Ocaklarına yönelik ‘Sarayın paramiliteri, Bizans’ın varisi, güruh ruhları’ diyerek Millet-i Beyza’dan olan Osmanlı Ocakları hakkında karalama kampanyasında bulunan HDP ve CHP’li milletvekillerinin başlattığı sinsi oyuna ortak olmuştur. Osmanlı medeniyeti için hizmet eden kurumumuz Bahçeli ve HDP’li milletvekilleri tarafından hedef haline getirilmek istenmektedir. Diğer taraftan, CHP’li Sanal Osmanlı medeniyetini hedef alırcasına açıklamalar yapmakta, karanlık odaların paramiliteri Hüseyin Aygün ise Ahmet Hakan’a saldırının Osman Ocakları tarafından yapıldığını iddia ederek yine Osmanlı Ocakları’na yani Osmanlı kültürüne saldırmışlardır” ifadelerini kullandı.

“Paralel yapı, MHP, CHP, HDP, Osmanlı medeniyetini derin manada üzerine misyon edinmiş Osmanlı Ocakları’nı hedef haline getirmek, karalamak için var güçleriyle çalışan Doğan medyası son günlerde Osmanlı Ocakları’na karşı kara bir iftira kampanyasıyla derin bir algı operasyonu başlattı” diyen Canpolat, şunları ifade etti:

“Maksatlarının Osmanlı medeniyetini engellemek olduğunu görüyoruz. Oysaki Osmanlı Ocakları yapılan kara propagandalardaki gibi yıkıcı, dökücü, kinci, kavgacı değildir. Aksine birleştirici, sulh edici, inşa edici bir kurumdur. Osmanlı medeniyeti; birlik, beraberlik, kardeşlik gibi sulh edici, hoşgörü kuralını en önde tutan, hiç kimseyi ayırt etmeyen, toplumun her kesimini kucaklayan, herkese kapısını açan, ayrımcılığın hiçbirini tavsif etmeyen, bu anlamda din ayrımcılığı dahi yapmayan, fikir ve mezhep ayrımcılığına pirim vermeyen bir anlayışla yürütülen Osmanlı Ocakları’na karşı, halkımızın kardeşliğine, bir çatı altında toparlanmasına, sulh edişine yönelik saldırıları, kara iftiraları, yazılan, çizilen haberleri göz göre göre endişeyle seyrediyoruz. Hedeflerini bu milletin kardeşliğine doğrultan kara fikirler, bu kara fikirlerin kalemleri, iftira atmaktan da çekilmiyorlar. Osmanlı Ocakları’nı her olaydan sorumlu gösteren art niyetli siyasetçiler kendileriyle dahi olan münasebetimize, saygımıza, ilgimize, kardeşliğimize büyük bir darbe vurarak Osmanlı Ocakları’na yönelik sürekli hakaret ve iftira etmekte, kendi tabanlarını kızdırmaktadırlar. Sabırla olup bitenleri seyrediyoruz. Sabırla takip ediyoruz. Osmanlı Ocakları yapılan bu kara iftira kampanyalarına karşı tepkisini demokratik yöntemlerle dile getiriyor, kırıcı, yıkıcı ve kavga edecek hiçbir eyleme yönelmediği gibi, düşüncelerine dahi yer vermemektedir. Vurmak, kırmak onlara yakışır. Birileri Osmanlı Ocakları’nı tahrik edercesine yazıp çizse de hakaret ederek,teşkilattaki arkadaşlarımı tahrik etmeye çalışsalar dahi bizler hoşgörüyü, bizler kardeşliği, birliği ve beraberliği asla terk etmeyeceğiz. Üzerimize sindirmiş olduğumuz, giymiş olduğumuz elbise Osmanlı medeniyetidir. Osmanlı medeniyetinin özü ise taş atana gül atmaktır. İnsanları kaynaştırmak, birleştirmektir. İftiralar karşısında da susmamaktır.”

“OSMANLI OCAKLARINA KARALAMA KAMPANYASININ CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A OLAN SEVGİMİZDEN DOLAYI OLDUĞUNU DÜŞÜNMEKTEYİZ”

Osmanlı Ocakları’na karşı yöneltilen asılsız iddiaların asıl hedefinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu belirten Canpolat, “Osmanlı Ocakları’na karalama kampanyasının Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgimizden dolayı olduğunu düşünmekteyiz. Asıl hedef, Osmanlı Ocakları üzerinden devletimizin başındaki milletin oylarıyla seçilmiş Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Oysaki Osmanlı Ocakları her siyasi partiye eşit mesafede durmaktadır. Hiçbir partiye zararı dokunmayan, hiçbir vatandaşı üzmeyen ve toplumun tamamını birleştirmek adına gece gündüz çalışan Türkiye’nin en güçlü STK’larından olan Osmanlı Ocakları, sırf Erdoğan’ın, yani haklının, yani mazlumun tarafında durduğu için iftira ve hakaretlerle korkutulmaya, hedef haline getirilmeye çalışılmaktadır, iyilerin tarafında olduğu için hedef haline gelmektedir. Devletimizi, devletimizin başındaki devlet yöneticilerimizi, devletimizin başındaki yöneticilerimizi seçen milletimizi hedef alan karanlık odakların, Osmanlı Ocaklarını da hedef haline getirmeleri, iftiraları ve karalama kampanyaları düzenlemeleri kadar tehlikeli, endişe verici ne olabilir” şeklinde konuştu.

“OSMANLI OCAKLARI’NA ‘BİZANS’IN VARİSİ’ DİYEN SAYIN BAHÇELİ’Yİ NASIL SEVELİM”

“Bizzat milletin bağrından, özünden oluşmuş, siyasi bir hareket olmayan Osmanlı Ocakları, sivil iradenin siyaset üzerindeki haklı yansımasıdır” diyen Canpolat, siyasi partilerin bu medeniyeti benimsememesinin endişe verici olduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:
“Kim Osmanlı medeniyetini severse, biz de o siyasetçileri seviyoruz. Zorla sevgi olmaz, sevdirmekle olur. Osmanlı Ocakları Erdoğan’ı seviyor. O’na, gelmiş geçmiş dünya liderleri arasında seçkin bir lider olduğu, Osmanlı medeniyetini özde yaşayan, halkının tamamına sahip çıkan bir lider olduğu için ‘lider’ denilmektedir. Söyleyin Allah aşkına; Osmanlı Ocakları’na ‘Bizans’ın varisi’ diyen Sayın Bahçeli’yi nasıl sevelim? ‘Tabelalarımızı Osmanlı Ocakları yıktı’ diye iftira atan, bizi TBMM’ye taşıyıp ‘araştırılsın’ diyerek şaibe ortamı yaratan HDP’yi nasıl bağrımıza basalım? ‘MİT elemanları’ diyerek Osmanlı Ocakları’na aslı astarı olmayan itham ve yakıştırmalar yapan CHP’yi nasıl baş üstünde tutalım? Biz tüm bu yaşananlara rağmen tüm siyasi partilere eşit mesafedeyiz. Şöyle ki; bu siyasi partilerden Osmanlı Ocakları’na gelip, buradaki kardeşlikten nasiplenen kardeşlerimiz var. Kendi partilerini eleştiren, Osmanlı Ocakları’na iftira edildiğini beyan eden binlerce mesaj ve mailler var. Niyet çok açık; MHP Lideri Bahçeli, seçmenine, tabanına karşı Osmanlı Ocakları için ikazlarda bulunurken, Osmanlı Ocakları’na iftira ve hakaret etmeyi tercih etmiş ve kendi partisinin de misyonu olan Osmanlı medeniyetine hizmet eden kurumumuza iftira ve hakaret etmekten çekinmemiştir. Bu, bir anlamda Sayın Bahçeli’nin Osmanlı Ocakları’ndan siyasi anlamda çekindiğini de gösterir.”

“OSMANLI COĞRAFYASINI ENDİŞELENDİREN BU KARALAMA KAMPANYALARI ESEFLE İZLENİYOR”

Osmanlı Ocakları’nın, Osmanlı coğrafyasının yeni umudu olduğunu kaydeden Canpolat, “Alperen Ocakları, Ülkü Ocakları gibi bütün ocakların, STK ve vakıfların dikkatinde olan Osmanlı Ocakları’nın sistemine hayranlık duyan kardeşlerimizin kafası karıştırılmak istenmektedir. Osmanlı coğrafyasının yeni umudu ve heyecanı olan Osmanlı Ocakları’na karşı başlatılan bu karalama kampanyaları sadece yurdumuzda değil tüm Osmanlı coğrafyasında endişe ile seyredilmektedir. Nitekim Osmanlı Ocakları, tüm Osmanlı coğrafyasında teşkilatlanmaya başlamış ve diğer ülkelerdeki teşkilat mensubu kardeşlerimiz, ülkemizde yaşanan Osmanlı Ocakları’na karşı iftira ve karalama kampanyalarını yakından takip ettiklerini bildirmektedir. Osmanlı coğrafyasını endişelendiren bu karalama kampanyaları esefle izleniyor. Bu karalama kampanyası da aynen Osmanlı Ocaklarını istemeyen, Osmanlı medeniyetini hedef alanların siyasi oy endişesi taşıyanların kirli niyetidir. Bu iddia edilen olayların er ya da geç gün yüzüne çıkacağına, şahsıma, kurumumuza karşı hakaret ve iftirada bulunan herkesten yargı önünde hesap soracağıma söz veriyorum” ifadelerini kullandı.> Yeni Meram >Güncel > ‘O saldırıyı Osmanlı Ocakları’yla ilişkilendirmek ahlaksızlıktır’
HABER YORUMLARI