YAZARLAR

“APTAL ata binmiş, bey oldum sanmış.”

***

-BİLİNENLER…

Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, günümüzde belediyecilik anlayışının değiştiğini belirtti, “Konya’da Valilik, belediyeler, sivil toplum kuruluşları, milletvekilleri ve vatandaşlar olarak hep birlikte büyük bir değişimi gerçekleştiriyoruz” dedi.

Yorumu: Sn. Akyürek doğru söylüyor. Gerçekten hep birlikte değişim kaydediyoruz. Ancak, Konyaspor’un Bank Asya’ya düşmesi-düşürülmesi var!

Milletin vekili Hüseyin Üzülmez ise son 10 yılda önemli gelişmeler yaşandığını, Türkiye ile şehirlerin de büyüdüğünü belirterek, Konya’nın kendine yakışır büyümesini sürdüreceğini vurguladı.

Yorumu: TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nu biliyoruz!. Sn. Üzülmez’in KTO başkanlığı döneminde Konyaspor’a verdiği desteği de!!

***

-DİKKATLER AKYÜREK’TE…

Konyaspor olağanüstü kongresine 9 gün kaldı.

Konyaspor ve herşeyden önce Konya’nın bu konuda bir numaralı sorumlusu Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Tahir Akyürek’in yeni bir yönetim için girişimleri var mı?

Ama mutlaka olmalı. Konya’yı sahipsiz sananlara, Konyaspor’u şimdiden ligden düşürenlere karşı olmalı…

Öte yandan, eski başkan ve yöneticilerden bazılarının diyalog içinde bulunduklarını duyuyoruz, ama sadece duyuyoruz. Yani, kesin değil. Kimse ve hiçbir yeni yönetim 27 milyon TL borcu olan, otobüsüne haciz gelen, geleceği ipotek altına alınmış kulüpte göreve talip olmuyorsa en büyük sorumlusu geçtiğimiz son 2 yıl içinde yer alan yöneticilerdir.

Meselenin özeti şudur:

Tüm dikkatler Akyürek’in üzerindedir. Evet, “umut belirsizlik” demektir ve belirsizlik en tehlikeli şeydir ama…. Tüm umutlar yine de Akyürek’tedir. Sayın Akyürek ne derse o olacaktır.

***

-KONYASPOR gol şifresini nihayet çözdü ve gol orucunu bozarak kendisi gibi transfer yasaklı, gençlerden oluşan Sakaryaspor’u evinde 2-0’la abandone etti, ringi değil üzüntüden ağlayarak yeşil çimleri öptürdü. Ellerim şişinceye kadar alkışlamak ve yürekten kutlamak istediklerimin en başında kaleci Pawelek olmak üzere tüm futbolcularımızla teknik direktör Osman Özdemir’dir. Keşke Özdemir, hazır TRT mikrofonlarını bulmuşken “fırsat bu fırsat” diyerek Bahattin Karapınar’ın avukatlığını üstlenmese ve herkes kendi işine baksaydı. Yeşil-Beyazlılar, böylesine mücadeleci ve inatçı, soğukkanlı futboluyla Konyaspor’u gelecekte hakettiği zirveye yükseltecektir. Çünkü henüz ligin başıdır ve liderle arada 5 puan fark vardır. 3’üncü Adanaspor ile bir maç, yani 3 puan.

Değerlendirmemiz sadece haftalık değil geçtiğimiz haftaları da kapsamaktadır. Can alıcı sorun ise futbolculara yapılacak ödemelerde aksama yaşanmamasıdır. İstifa eden yönetimin yoksullukları oynadığı bir dönemde bu ödemeleri yerine getirmesi imkansızdır. Çok daha önemlisi yepyeni, çok güçlü bir yönetimle zararın neresinden dönülürse kar olacaktır.

“Yendik” diye arızalı mevkiileri görmemek doğru olmaz. İki-üç bölge aksıyor. Yeni yaş gününü kutlayalım ama Ali Dere gibi bazı futbolcuların sık sık bireyselliğe kaçmaları negatif noktalar. İki hafta sonra Kartalspor Konya’da olacak. Bu maçtan da galibiyet alınabilirse Konyaspor yukarılara doğru çok daha özgüvenle yoluna devam edecek.

***

-ARAMIZDAKİ FARK…

Türk futbolunda en zayıf halkanın yöneticiler olduğunu iddia eden yorumcu Erman Toroğlu’dan:
“Maalesef en fazla konuşan da onlar. Türk futbolunda şu anda ne yaparsanız yapın, mahkemelerdeki şike konusu konuşulacak. Bu parayı veren yöneticiler. Onlar için her şey para. Şike çıktığından beri para ile ahlak çarpışıyor. Bu olaya verilen cevap ise para. Türk futbolunu asıl lazım olan yabancı yöneticilerdir.” Yorumumuz: Haaa, demek ki yönetici zafiyetleri yalnızca Konyaspor’da değil, bazı kulüplerde de varmış. Aramızdaki fark şu ki, hiç birinin otobüsüne haciz konmamış.

***

-ŞEKERSPOR kendi sahasında lider Bozüyük’e çarpıldı. Siz eğer iddialı bir takım olarak kendi sahanızda 3 gol birden yiyerek yeniliyorsanız, geçen her hafta zirveden uzaklaşırsınız. Bu maç 6 puanlık bir maçtı, olmadı. Temsilcimizin hedefi galip gelmekti, ancak evdeki hesap çarşıya uymadı.

Metin’in öğrencileri umutları bir bir tüketiyor. Silkinmeleri gerekiyor.

> Yeni Meram >Yazarlar > O ne derse o…
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.