YAZARLAR

5 Temmuz günü kaleme aldığım “Bir Minibüse İhtiyaç Var” başlıklı yazımda

Seydişehir’ de kurulduğu 2002 yılından bu yana hiçbir karşılık beklemeden engelli vatandaşlara hizmet veren yaptığı yardımlar ve organizasyonlar ile toplumun her kesiminden takdir toplayan Ümit Çocukları Derneği’nin hizmetlerini daha iyi yapabilmesi için bir minibüse ihtiyaçları olduğuna dikkat çekerek;

“Odaların, derneklerin, sendikaların ve hayırsever vatandaşların bahse konu isteği karşılama imkânları var, bu zamana kadar veren el olarak hiçbir karşılık beklemeden tüm engelli vatandaşlara hizmet veren, onların kendilerine olan güvenlerini sağlayan, üretken hale getiren Ümit Çocukları Derneği’ne böyle bir hediyeyi vermek hepimizi mutlu edecektir. Böylece “Ümit Çocukları Derneği’nin çalışma şevki daha da artacaktır” demiştim.

Geçen zaman içinde bu çağrıma kulak veren Esnaf Odası, Ticaret Odası, Taşıyıcılar Kooperatifi ve Şoförler Odası minibüsü almakla kalmadı, özürlü kardeşlerimizin rahat bir şekilde minibüse binebilmeleri için rampasını ve donanımlarını yaptırdı. Ümit Çocukları Derneği binasında yapılan tören ile teslim etti.

Törende konuşan Ümit Çocukları Derneği Başkanı Münevver Yalçınkaya, “Yeni evlenenlerde ilk başta görürüz bir ev alalım araba alalım diye. Bizim evimizi belediye başkanımız verdi. Arabamızı da sizler bize hediye ettiniz, inşallah bundan sonra bu arabamızla birlikte çok daha güzel işler yapacağız. Şimdiye kadar Seydişehir, köy ve beldelerimizdeki özürlülerimize yardım eli uzatmak için çalıştık. Bu arabanın eksikliğini çok hissettik. Beldelere ve köylere giderken gerek sıhhi malzeme, gerek akülü araba götürürken kendi araçlarımızı seve seve kullanıyorduk ama hacmi büyük olan malzemeleri götürürken çok büyük sıkıntı yaşıyorduk. Bu durumu pilav günümüzde Esnaf Odası Başkanı İbrahim Aypar ile paylaştık. Sağ olsun Abdullah Leblebici de köşesine taşıdı” diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Yardım yapan odalar adına konuşan Esnaf Odası Başkanı İbrahim Aypar ise; “Kurulduğu günden bu güne kadar, Seydişehir’de zihinsel ve bedensel engellilere faydalı hizmetlerde bulunan Ümit Çocukları Derneği’ne, Esnaf Odası, Ticaret Odası, Taşıyıcılar Kooperatifi ve Şoförler Odası olarak ortaklaşa yaptığımız çalışmayla bir adet hizmet aracı satın alarak bağışta bulunduk. Ümit Çocukları Derneği yetkililerine teslim ettiğimiz hizmet aracı, panelvan tarzı minibüs, hem araç ve gereç, hem de engelli vatandaşlarımızın nakli için içerisine rampa yapılarak dizayn edildi. Bireysel yardımseverlerin dışında sivil toplum kuruluşlarının dayanışma içinde böylesi bir bağışta bulunmalarının gelecekte yapılacak çalışmalara örnek teşkil edeceği kanısındayım. Minibüs Ümit Çocukları Derneğine ve ilçemize hayırlı olsun” dedi.

SEYDİŞEHİR’ İN KIYMETİ BİLİNMELİ

Belediye Ümit Çocukları Derneği’ne hediye ettiği bina ile üzerine düşeni fazlasıyla yapmış, dernek yönetimine, üyelerine ve engellilere yeni bir heyecan ve şevk kazandırarak, hizmet aşklarının artmasını sağlamıştı.

Esnaf Odası, Ticaret Odası, Taşıyıcılar Kooperatifi ve Şoförler Odası büyük bir jest yaparak derneğin minibüs ihtiyacını karşıladı.

Her ne kadar birileri sürekli olarak ortalığı karıştırsa da, insanlara karşı acımasızca karalama ve linç girişimleri yapıp iftiralar atsa da bu ilçede yaşayanlar olarak bizler Seydişehir’ in kıymetini bilmeliyiz.

Çevremizdeki yerleşim yerlerine bir bakalım, bu tür hizmetleri ve yardımları yapan sivil toplum kuruluşları var mı?

Yok. O halde art niyetlilere, fesatlara, dedikoduculara, iftiracılara ve bunlara çanak tutanlara rağmen Seydişehir’ in kıymetini bilmemiz gerekmiyor mu?

> Yeni Meram >Yazarlar > O Minibüs Hizmette
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.