YAZARLAR

***

İNSANLARIN çoğunda adalet sevgisi, adaletsizlik korkusu yüzünden vardır.”

***

“…Şimdi ise İmralı’daki zerdüşt Artin Agopyan’ın, yani, terörist Öcalan’ın kucağından kalkmıyorlar. Şu kepazeliğe bakın…”

***

İŞTE BU KADAR…

Benim 40 yıldır tanıdığım, gazetemizin Yönetim Kurulu Başkanı sayın Mustafa Yalçın Bahçıvan, kolay kolay yazı yazmazdı.

Demek ki boğazına kadar gelmiş.

Demek ki, “İllallah” demiş.

Okudum Salı günkü yazısını…

Ve gerçekten duygulandım.

Özellikle de şu cümlelerine:

Şunun çok iyi bilinmesi lazım ki vatandaşların, halk tarafından bizi idare etmek için seçilen milletvekilleri, bakanlar, başbakanlar ve cumhurbaşkanlarından çok daha demokrat ve ileri görüşlü olduğu unutulmasın.

Bizleri idare etmek için görev verilen bu insanlar, her bakımdan milletin çok gerisinde olduklarını unutmasınlar.”

Tam yerine gelmiş, cuk oturmuş!

Sayın Bahçıvan öyle sözcükler seçmiş ki, anlatmak istedikleri kişiler yüzlerine tükürseniz “Ya Rap! Şükür” bile derler.

Yazısından alıntılar aktarıyorum:

“Milli bayramların adeta yasaklanmaya çalışıldığı, Türk bayrağının ve Atatürk posterlerinin sanki terör örgütü simgeleriymiş gibi gösterilmek istendiği, vatanseverliğin hor görüldüğü, Türk kimliğinin ikinci plana itilerek yok sayılmak istendiği bir süreçten geçiyoruz.

Türk olmak, vatanını milletini sevmek suç, bölücü olup Atatürk’e, Türk kimliğine ve bayrağına saldırmak alkışlanacak eylem haline geldi. Geçmişini inkar edip bağımsız Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni kuran vatanseverlere ağızlarından salyalar saçarak saldıran, ‘keşke İngiliz sömürüsü olsaydık’ diyen haysiyetsizlerin uzantılarıdır bunları yapanlar.

Hadi bunlar kansız, soysuz, vatan millet bilmez insanlar. Peki bütün bunlara göz yumanlar nedir?

Atatürk’ün yurdun dört biryanında yazılı olan ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sözünü sessiz sedasız kaldıranlar ve buna göz yuman devlet yöneticileri hangi zihniyetin temsilcileridir?

Milli bayramları yasaklamaya çalışan, ne kadar milli değer varsa içini boşaltan, adeta Türk olduklarından utanan ey yöneticiler, olanı biteni görmüyor musunuz, duymuyor musunuz?

Ey Türk milleti kendine gel!

Damarlarında ne kanı olduğu belli olmayan vatan haini kanı bozuklar tarafından, elinden Türk kimliğin, bayrağın, vatanın, dinin, Atatürk ve bağımsızlık; bünyemizden, beynimizden yavaş yavaş alınmaya çalışılıyor. Sen vatanına sahip çıkmaz, milli değerlerini elinden almaya kalkışan kansızlara dur demezsen; elinde ne vatan, ne Türk kimliğin, ne dinin, ne Cumhuriyet’in ne de Atatürk’ün kalır.

Bunu sakın unutma!

Vatandaş bu tür sinsi olaylara doymuştur. Sıkışan havanın patladığı gibi, toplumu daha fazla germeyin.

Türk’üz, iftihar ediyoruz.

İçimizdeki, özümüzdeki Türklük kavramını kimse elimizden alamaz. İçimizdeki Türklük sevgisini, inancımızı ve damarlarımızda dolaşan kanın asilliğini hiç kimse sorgulamaya kalkmasın.

“NE MUTLU TÜRK’ÜM DİYENE.”

*

BİZİM de yıllar var ki anlatmaya çalıştığımız; ancak takiyyecilerin, soyguncuların, şehit kanlarıyla sulanmış topraklarımızı satanların, “çakma Müslümanlar”ın beyinciklerine sokamadığımız işte bu noktadır.

Yine ve ısrarla diyoruz ki….

Bir gün o hesap sorulacaktır!

—————————————————————————————————————————————-

> Yeni Meram >Yazarlar > O hesap sorulacak
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.