Torku Jelifest

O artık Konyasporlu

  • Giriş Tarihi: 1.08.2016 12:54
  • Güncelleme Tarihi: 12:58
O artık Konyasporlu

TSYD Konya Şubesi Yönetimi ve Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin, Konya Valisi Yakup Canbolat'a hayırlı olsun ve geçmiş olsun ziyaretinde bulundular. Ziyarette 15 Temmuz ve Konyaspor konuşuldu

Mutlu Akü

Türkiye Spor Yazarları Dermeği (TSYD) Konya Şubesi Yönetimi, Konya Valisi Yakup Canbolat’a hem ‘hayırlı olsun’ hem de 15 Temmuz olayları nedeniyle ‘geçmiş olsun’ ziyaretinde bulundu. Başkan Recep Çınar ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte yapılan ziyarete, TSYD fahri üyesi olan Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin’de katıldı. Canbolat’a Konya’daki görevinde başarılar dileyen, başkan Çınar, ülke olarak zorlu bir dönem geçirdiklerini belirterek, “Derneğimiz, devletimizin yanında ve emrindedir. Ülkenin içinde bulunduğu bu zorlu dönemi kolaylıkla atlatması için bize verilecek her türlü görevi yapmaya hazırız” dedi.

15 Temmuz darbe girişimi nedeniyle sıkıntılı bir dönem geçirdiklerini ifade eden Vali Canbolat ise o gece yaşananları anlattı. Konya’da alınan önlemlerle her hangi bir olumsuzluğun yaşanmadığını sözlerine ekleyen Vali Yakup Canbolat, Konya halkına da hassasiyetleri nedeniyle teşekkür etti. Vali Canbolat, TSYD’nin çalışmaları hakkında dernek başkanı Recep Çınar’dan bilgi aldı. TSYD Konya Şubesi olarak sadece spora yazarak değil, yaşayarak ve yaşatarak ta katkı sağladıklarını ifade eden Başkan Recep Çınar, “Türkiye genelindeki 8 şubeden birisi de Konyadır. Konya Şubesi olarak kulüp kurduk ve 11 branşta 300’e yakın sporcuyla faaliyet gösteriyoruz. Dolayısıyla amatör spora bu anlamda da hizmet vermeye çalışıyoruz” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan Konya Valisi Yakup Canbolat ise sporu yapmaya çalıştığını ama daha çok izleyici kısmında olduğunu belirterek, “Siz sormadan söyleyeyim. Galatasaray taraftarıydım. Ama Konya’ya gelmem ile birlikte artık gönlümün Konyaspor’dan yana olduğunu söylemek istiyorum. Hatta gelirken yeşil-beyaz kravat bile almak istedim. İnşallah kısa sürede temin edeceğim. Mesleğe 1992 yılında Konya’da başlamıştım ve o yıl Konyaspor’un birçok maçını stadyuma gelerek takip etmiştim. Konyaspor ülkemizin önde gelen kulüpleri arasında. Geçen sezon ki başarasını takip ettik. İnşallah bu sezonda aynı çizgi sürecek. Konyaspor’umuza Avrupa Kupalarında ve Türkiye liginde başarılar diliyorum. Konya halkı ve Konyaspor taraftarı da son derece centilmen. Yeni sezonun tüm camiamıza hayırlı olmasını diliyorum. Konyaspor ile birlikte amatör sporun gelişmesi içinde üzerimize düşenleri yapmaya hazırız” dedi.

Vali Canbolat önümüzdeki günlerde Konya’da oynanacak Süper Kupa maçıyla ilgili olarakta, “Beşiktaş ve Galatasaray gibi Türk futbolunun iki devini Konya’da ağırlamanın heyecanını yaşıyoruz. Dostluk ve fair-play’in önde tutulduğu bir karşılama olması en büyük temennimiz. Her türlü önemi alıyoruz. Her hangi bir olumsuzluk yaşanmadan bu dev etkinliğe ev sahipliği yapacağız” ifadeleriyle konuşmasını tamamladı.> Yeni Meram >Spor > O artık Konyasporlu
HABER YORUMLARI