kapat
Ruşeym Torku

O Annenin İsteği Oldu

  • Giriş Tarihi: 12.01.2014 17:41
  • Güncelleme Tarihi: 2:26
O Annenin İsteği Oldu

Karatay’da hırsızlık yapan uyuşturucu bağımlısı oğluna tepki göstererek tutuklanmasını isteyen annenin isteği oldu. Adliyeye sevk edilen şüpheli tutuklanırken annesi, oğluna devletin sahip çıkarak tedavi ettirmesini istedi.

Olay, Karatay ilçesi Tatlıcak Mahallesinde meydana gelmişti. İddiaya göre, Komşularının evine girerek 2 televizyon çalan A.Ö., Konya Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsız Büro Amirliği ekipleri tarafından çalıntı mallarla suç üstü yakalanmıştı. Çalıntı mallarla yakalanan oğluna tepki gösteren anne, tutuklanmasını istemişti. Daha öncede 7 olaya karışan şüpheli A.Ö. 2 ayrı hırsızlık suçundan dolayı adliyeye sevk edildi. Mahkeme heyeti şüpheli A.Ö’yü tutuklayarak cezaevine gönderdi.
5 çocuk annesi Hanife G., madde bağımlısı ve hırsızlık şüphelisi oğlunun neden tutuklanmasını istediğini anlattı. Kocasını 1 yıl önce kalp rahatsızlığı nedeniyle kaybettiğini belirten anne, “Eşimin ölümünden sonra oğlum uyuşturucu bağımlısı oldu. Eroin kullanıyor, komşulara zarar veriyor. Girmedik ev bırakmadı. Ben 5 çocuğa bakıyorum, hiç bir gelirim yok. Oğlumu bir gün bir yerde vururlar öldürürler diye korkuyorum. Öyle bir durum olursa vicdan azabı çekerim. Bu yüzden cezaevinde yatmasını istiyorum, cezaevinde olursa güvencem olur, en azında gider orada görürüm. Babasından sonra çocuğumun ateşiyle de yanmak istemem. Devletten ricam oğlumun tedavisini yaptırsın. Benim maddi durumum yok, biraz yardım edilmesini istiyorum. Evimde elektrik, su yok. Karanlıkta oturuyorum devletten 2 ayda 500 lira dulluk maaşı alıyorum, aylık 200 lira kira veriyorum. Çocuklarımı da okutmaya çalışıyorum ama yetmiyor” dedi.> Yeni Meram >Arşiv > O Annenin İsteği Oldu
HABER YORUMLARI