YAZARLAR

“FUTBOL bir ölüm-kalım meselesi değildir. Ondan çok daha önemlidir.”

* * *

“BEŞİKTAŞ, yabancı futbolcuları Fink, Zapatocny ve Tabata’yı Buca’ya kiralıyor.

Hey! Üsküdar geçiliyor!

*

ŞEKERSPOR mu?. Beşiktaş’a 5-2 de yenilselerdi fark etmezdi. Skorla değil, futbollarıyla gönüllerde taht kurdular. Alınlarından ve formalarındaki terlerinden öpüyoruz.

*

TORKU Selçuk Üniversitesi potada bugün grubunun en iddialılarından Hacettepe ile kapışıyor. Biz, galibiyete hazırız.

*

FUTBOLUN ünlü ismiydi.

Şimdi teknik direktör.

Ve bugün Konyaspor’da.

Geçenlerdeki açıklamasını değerlendireyim: Alınan başarısız sonuçlar nedeniyle karamsar bir hava oluşturulduğunu ve bunun camiayı etkilediğini söyleyen O adam, “Ama bunlar beni etkilemedi. Sadece zaman zaman gülüp geçtim. İnsanlardan bunları yaparken mücadelemizi görüp adalet ve vicdan muhasebesi yaparak davranmalarını istiyoruz.

Şu an ligdeki konuma bakıldığında iskeletini koruyan ve önemli takviyeler yapan takımlarla aynı seviyede olduğumuz görülür. Tek düşüncemiz Konya’daki potansiyeli iyi kullanıp bu sene ligde kalmak, seneye de…” dedi.

– TAKIMIN içinde bulunduğu durumu göz ardı ederek ‘zaman zaman gülüp geçiyorsa’ vicdan muhasebesini kendisi yapmalı. Artısı, ‘seneye daha farklı hedefler peşinde koşmak’ diyorsa, Konya’da sezon sonuna kadar görev yapmayı, ligde kalırsak gelecek sezonu da garantiye almış olmalı!

O Adam ayrıca, “Konyaspor 5-6 kişinin tekelinde değildir. Ben taraftar konusunda sayının yetersiz olduğunu belirtirken potansiyeli bildiğim için söylüyordum. Ama bu sürekli olarak taraftarlarla aramızda bir sorun varmış gibi lanse edildi. İsteğim, sayının artmasıydı. Sözlerim çarpıtılarak farklı yerlere çekilmeye çalışıldı. Bunu yapanların Konyaspor’un büyümesini istemeyenler olduğunu biliyorum” dedi.

Bazı haberlerde isim verilerek oyuncuların kafalarının karıştırıldığını ve problem varmış gibi gösterildiğini söylerken de, “Bunu benim kabul etmem mümkün değil. Karalamalarla üzerimize geliyorlar. Bilmeliler ki, Konyaspor kimsenin babasının malı değil” diye konuştu.

– O ADAM, günah çıkarmayı sürdürmüş, ama öncelikle Konya ve Konyalıyı değil takımını ve kendisini iyi analiz etmelidir. Futbolcular arasında veya futbolcularla kendisi arasında anlaşmazlık yok mudur?

Kitaptan mı okumuştur:

“Konyaspor kimsenin babasının malı değil.”

Bizim kafa yapımız 42.

Plaka numaramız 42.

Ayakkabı numaramız 42.

Konyaspor Konyalıların babalarının malıdır. Çünkü, “Sel gider kum kalır.”

> Yeni Meram >Yazarlar > “O Adam”
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.