Torku Jelifest

Numan Kurtulmuş yeni anayasa için tarih verdi

  • Giriş Tarihi: 28.03.2016 21:30
  • Güncelleme Tarihi: 21:30
Numan Kurtulmuş yeni anayasa için tarih verdi

Yeni anayasa çalışmalarıyla ilgili bilgi veren Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, "Nisan sonuna kadar olgunlaştıracağımız anayasa taslağımızı TBMM'ye sunar ve bu taslağın geçmesi için yani 367'yi bulması için gerekli çalışmayı yaparız. Bulamazsak, 330'u bulup millete gitmesi için gerekli çalışmayı yaparız" dedi.

Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında basın açıklaması yaparak gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Yeni anayasa çalışmalarına ilişkin Kurtulmuş, “Yeni anayasa meselesi sadece Ak Parti‘nin boynunun borcu değildir. Bütün siyasi partilerin en önemli siyasi sorumluluğudur. Eğer bu Parlamento Anayasa meselesini savsaklar, bir başka parlamentoya devrederse aslında bu parlamento siyaseten çok fazla bir şey yapmış olmaz. dolayısıyla herkesin samimiyetle demokratik, sivil, katılımcı, çoğulcu bir anayasa yapma sorumluluğunun farkına varması lazım. hiç kimse bu görevden kaçamaz. Bu görevin hep birlikte yerine getirilmesi gerekir. bu konuda diğer partilerle uzlaşı içinde ortak bir noktaya gelmesi için de samimi bir şekilde üzerimize düşeni yapıyoruz. Bundan sonra da yapmaya devam ederiz. Bu mesele beklenecek bir mesel değildir. Aylar öncesinde söylüyorduk. Şimdi uygulamaya koyacağız. Kendimize göre, muhtemelen nisan sonuna kadar olgunlaştıracağımız anayasa taslağımızı TBMM’ye sunar bu taslağın TBMM‘den geçmesi için 367’yi bulması için gerekli çalışmayı yaparız. Bulamazsak millete gitmesi için gerekli çalışmayı yaparız” diye konuştu.> Yeni Meram >Politika > Numan Kurtulmuş yeni anayasa için tarih verdi
HABER YORUMLARI