Torku Jelifest

NEÜ Akademadya açıldı

  • Giriş Tarihi: 28.04.2016 15:31
  • Güncelleme Tarihi: 15:31
NEÜ Akademadya açıldı

Necmettin Erbakan Üniversitesinde, Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi Akademedya açıldı

Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümüne bağlı Medya Uygulama ve Araştırma Merkezi Akademedya açıldı.

NEÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, açılışta yaptığı konuşmada, medya alanında uygulamalı eğitimin önemli olduğunu söyledi.

Akademedya’nın uygulamalı eğitim anlamında öğrencilere önemli katkı yapacağını belirten Rektör Şeker, şöyle konuştu:

“Medya ve özellikle halkla ilişkiler ve reklamcılık uygulamaları, öğrencilerin bu işin mutfağından gelmesine gereksinimin olduğu alanlardır. Akademedya, laboratuvar, medya araştırmaları ve üniversitenin ajansı olarak hizmet vermek için hayata geçirilmiş bir projedir. İnanıyorum ki, alanda önemli bir boşluğu doldurmanın yanında geleceğin medya profesyonellerinin yetişmesinde de kilometre taşı olacaktır.” dedi.

Yazar ve Reklamcı Selim Tuncer ise, iletişim ile ilgili eğitim veren fakültelerin uygulama boyutunu ihmal ettiklerini aktardı.

Üniversitelerde hem uygulama hem de teorik derslerin beraberce verilmesi gerektiğini ifade eden Tuncer, “Özellikle uygulamaya dönük eğitim alanların sonraki yıllarda daha başarılı olmaları için bu türden merkezlere ihtiyaç var. Uygulamalı eğitimi, çalışma hayatına başlarken de önemli avantajlar sağlıyor.” dedi.

Daha sonra Tuncer, “Marka Marka Dedikleri” adlı konferansta öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.> Yeni Meram >Konya > NEÜ Akademadya açıldı
HABER YORUMLARI