Torku Jelifest

“Nefret tohumu ekmek isteyenlere fırsat vermeyelim”

  • Giriş Tarihi: 10.07.2017 12:21
  • Güncelleme Tarihi: 12:21
“Nefret tohumu ekmek isteyenlere fırsat vermeyelim”

AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Meram Kaymakamı Resul Çelik, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür ve beraberindeki heyet Meram ilçesi Kayalı ve Hatunsaray mahallelerinde düzenlenen şenliklere katıldılar.

AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Meram Kaymakamı Resul Çelik, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür ve beraberindeki heyet Meram ilçesi Kayalı ve Hatunsaray mahallelerinde düzenlenen şenliklere katıldılar.

Meram’ın Kayalı ve Hatunsaray mahallelerinde düzenlenen şenliklere AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, Meram Kaymakamı Resul Çelik, Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür, Meram Muhtarlar Derneği Başkanı Ali Ermiş, meclis üyeleri, muhtarlar, teşkilat mensupları ve binlerce vatandaş katıldı.
“ŞENLİKLERİN BİRLİK VE BERABERLİKTE ÖNEMLİ ROLÜ VAR”
Ülkemizin zor bir süreçten geçtiğini belirten Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, “Özellikle son 4 yıldır devletimiz ve milletimiz üzerinde bir takım kaos ve entrikalarla birlik, beraberlik ve bütünlüğümüzü bölmeye yönelik girişimler hepinizin malumu. Onun için bu yaz döneminde düzenlenen bu şenlikler; birlik ve beraberlik ruhunun canlanması açısından oldukça anlamlı. Sadece Meram bölgemizde bu hafta 3 ayrı şenlik var. Teşkilatımız, milletvekillerimiz, kaymakamımız, muhtarlarımız ve meclis üyelerimizle bu şenliklerin hepsine katılmaya, hemşehrilerimizle bir arada olmaya özen gösteriyoruz” dedi.
2014’teki yerel seçimlerle birlikte Meram Belediyesi’nin sorumluluk sahasının 3 kat arttığına dikkat çeken Başkan Toru, merkezde olduğu gibi yeni bağlanan mahallelerde de hizmet ve yatırımların aynı hızla devam ettiğini kaydetti.

“ŞEHİTLERİMİZE KARŞI VAZİFEMİZİ YERİNE GETİRECEĞİZ”
Çok önemli bir haftanın arifesinde olduklarını hatırlatan AK Parti Meram İlçe Başkanı Abdülkadir Özöğür ise, “Bu ülkeyi bize vatan yapan, bu topraklarda bizlerin yaşam sürmesine vesile olan, bunun için canını, kanını ortaya koyan aziz şehitlerimizin torunlarının 15 Temmuz’da yapmış olduğu dirilişi hep birlikte tekrar anacağız. Bizlerin bu şekilde mutlu ve kardeşlik içinde bir yaşam sürebilmesi için fedakarlıkta bulunan şehitlerimize vazifemizi yerine getireceğiz. 15 Temmuz bu ülke için bir dönüm noktası. Gençleriyle, yaşlılarıyla, tüm erkek ve kadınlarıyla bir tek hareket ile doğru liderin arkasında, doğru bir şekilde ülkesine, vatanına, milletine sahip çıkacağını tüm cihana göstermiştir” ifadelerini kullandı.

“GÜZELLİKLERİ YAŞAMAMIZDA EN BÜYÜK PAY ŞEHİTLERİMİZİN”
Ülkemizin farklı yörelerinde çok güzel gelenek ve göreneklerin yaşatıldığına dikkat çeken Meram Kaymakamı Resul Çelik de, “Bu şekildeki şenliklerimizi, değerlerimizi her zaman korumalı ve gelecek nesillere aktarmalıyız. Bu vesileyle bu şenliği çok kıymetli ve anlamlı buluyorum. Aynı zamanda milli birlik ve beraberliğimizin de temel taşının da buralardan geldiğinin farkındayım. Hepimizin bu güzel atmosferde bir araya gelmesinde hiç şüphesiz en büyük pay vatanı için, milleti için, bayrağı için tereddüt etmeden şehadet mertebesine ulaşan şehitlerimizindir. Bu vesileyle başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere vatanın her karış toprağında saydığımız değerler uğruna şehadet şerbeti içen bütün şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum” diye konuştu.

“BAŞKALARI 15 TEMMUZ’U ANLAYAMIYOR”

15 Temmuz’da yaşadıklarımızı başka milletlerin anlayamadığını dile getiren AK Parti Konya Milletvekili Leyla Şahin Usta, “Nasıl olur da bir millet, elinde silah, tank, top yok iken yok iken tankın önüne geçer ve onu durdurabilir? Nasıl olur da kendisine ihanet eden o insanlara karşı merhametli davranabilir ve elindeki silahı bırakması için yalvarabilir? Biz böylesine yüce bir milletiz, birlik, beraberliğimiz, vatanımızı, bayrağımızı koruyan ve seven bir milletiz. Allah bizi bugünümüzden geri bırakmasın. Bir daha böyle acı bir tecrübeyi bu ülkeye yaşatmasın. İstiklâl Savaşı’nı biz bir kere verdik. Ancak bir daha vermek zorunda kalmayacak şekilde hepimizin birlik ve beraberlik içerisinde yaşadığı bir Türkiye devam etsin istiyoruz. Onun için bu şenlikler, bu birlik ve beraberlikler çok önemli. Bizim çocuklarımıza öğretmemiz gereken önemli günlerden biri de bu şenlik günleri. Bu şenlikler bir sevgi bağının kurulmasını sağlıyor” ifadelerini kullandı.

“NEFRET TOHUMU EKMEK İSTİYORLAR”

Birlik ve beraberliğimizi bozmak için çok ciddi oyunların devam ettiğini vurgulayan Usta, “Bize sığınmış misafirlerimiz var. Onlara karşı merhametimizi, kardeşliğimizi azaltıp bir nefret tohumu ekmek isteyenlere karşı çok uyanık ve dikkatli olmalıyız. Biz misafirperver bir milletiz. Ümmet olma özelliğine sahip bir milletiz. Bu özelliğimizi kaybetmeden, bozmadan Peygamber Efendimizin (S.A.V.) bize öğrettiği sevgiyi, dostluğu, kardeşliği devam ettirmeliyiz. Ülkemizde bulunan mültecilere elimizi uzatmaktan asla korkmayalım. Birlik ve beraberliğimiz daha da pekiştirelim. Bizi ve ülkemizi bölmek isteyenlere asla fırsat vermeyelim” dedi.
Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Ahırlı’nın Akkise Mahallesi’nde düzenlenen şenliğe de katıldı.> Yeni Meram >Konya > “Nefret tohumu ekmek isteyenlere fırsat vermeyelim”
HABER YORUMLARI