Ruşeym Torku

Neden Torku Konyaspor?

  • Giriş Tarihi: 1.01.2013 16:26
  • Güncelleme Tarihi: 0:02
Neden Torku Konyaspor?

Yeşil-beyazlıların ara transfer döneminde ilk imzayı attırdığı isim olan Murat Akın, dördüncü kez şampiyonluk yaşamayı istediği için yeşil-beyazlı formayı tercih ettiğini söyledi.

Why Note!?

ARA transfer döneminde 1,5 yıllık resmi sözleşme imzalayan 26 yaşındaki orta saha oyuncusu Murat Akın, hedefi Süper Lig olan büyük bir camiaya geldiğini ve beklentilerin farkında olduğunu belirtirken daha önce Kasımpaşa ve Orduspor’da 3 kez yaşadığı Süper Lig sevincinin dördüncüsünü Torku Konyaspor’da yaşayacağına inandığını söyledi. Açıklamalarına ‘Öncelikle bu imza her iki taraf içinde hayırlı olur’ sözleriyle başlayan Murat Akın, “Ne kadar büyük bir camiaya geldiğimin farkındayım. Şu an belki puan farkı nedeniyle hedeften uzak gibi görünüyoruz. Ama ben Torku Konyaspor’un Süper Lig’e çıkacağına inandığım için burayı tercih ettim. Buraya gelmemde Uğur hocanın da büyük katkısı oldu. Ama inşallah sezon sonunda Süper Lig ipini göğüsleyeceğiz. Buna inanıyorum” dedi.

TEKNİK direktör Uğur Tütüneker ile daha önce iki kez çalıştığını ve kendisini yakından tanıdığını da sözlerine ekleyen yeni transfer Murat Akın, “Uğur hocanın kariyeri kesinlikle tartışılmaz. Süper Lig hedefi doğrultusunda hepimiz buradayız. Daha önce çalışmamız ve kendisini tanımam benim avantajım. Ama dediğim gibi burada bulunan herkesin tek düşüncesi Torku Konyaspor’u hak etmediği PTT 1.Lig’den bir an önce hak ettiği Süper Lig’e taşımak. Bunun içinde elimizden gelen tüm gayreti göstereceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. İnşallah Kasımpaşa ve Orduspor’da daha önce 3 kez yaşadığım şampiyonluk sevincinin dördüncüsünü de Torku Konyaspor’da yaşayacağım” şeklinde görüş belirtti.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Neden Torku Konyaspor?
HABER YORUMLARI