YAZARLAR

Cumhuriyetimizin kurucusu, Kurtuluş savaşının Baş komutanı, Atatürk ilke ve inkılaplarının yaratıcısı, Özgürlük ve bağımsızlığımızın baş mimarı, Yüce İslam dininin koruyucu meleği, Ulu önder Atatürk ün Konya’daki Anıtı-Heykeli, korunup kollanması ile Konya halkının onuru ve haysiyeti olmaktadır.

Konya’ya kötülük yapmak isteyen ve Atatürk’e düşman olarak varlıklarını sürdüren müstevliler, tutucular, bağnazlar, Cumhuriyet düşmanları, hiç şüphe yoktur ki Konya ya bir kötülük yapmak istediklerinde Atatürk Anıtını hedef seçecekleri gerçeği ortadadır.

Bu gerçek bilindiği içindir ki, Konya ATATÜRK ANITI Valilik emniyet kurulunca hassas koruma planına alınmıştır. Bu nedenledir ki Anıt ve civarında bir Polis noktası ve bu noktada 24 saat koruma polisleri görev yapmaktadır.

Bölge; törenlerin, şölenlerin, Sportik faaliyetlerin peş, peşe yapıldığı içindir ki ,çok yoğun insan potansiyelinin de odaklandığı yer olmaktadır.

Atatürk İlke ve İnkılaplarına kökten karşı olan betbahlar yurdumuzun her köşesindeki Atatürk Büst ve Heykellerine her fırsatta saldırılar da bulundukları gerçeği de keza ortadadır.

Eski Konya Valilerinden çok mümtaz devlet adamı Sayın Ahmet KAYHA görevdeydi, Anıt meydanındaki Tarihi AMBER REİS CAMİİ cemaatından can dost ve arkadaşım Rifat BÜYÜKŞAHIN kulağıma eğilerek şu eli bastonlu tarikatcılar var ya, işte onlardan bazıları istasyon tarafında otururlar, şehir merkezine gidiş gelişlerinde ATATÜRK ANITI yanına geldiklerinde kağırıp bir tükürük atarlar, Bunlar her zaman bir hainlik yapıp ATATÜRK ANITI na zarar verebilirler. Sözlerini söyledi.

Sayın Valime konuyu aktardığımda yurdun pek çok yerinde ATATÜRK ANITLARI na saldırılar olmaktadır. Konya’mız tedbirli olmak mecburiyetindedir. ifadesini kullanırken geçmiş tarihteki Konya halkıyla ilgili olmayan DELİBAŞI VAKASI, ve 12-Eylül öncesindeki 6-7 Eylül olayları Konya’mızın imajında kötü yer etti. Hani ne derler çamur at izi kalsın. Allah saklasın şu ATATÜRK ANITI ‘na bir kötülük olması Konya halkını yüreğinden yaralar, O bakımdan dır ki Atatürk anıtı bölgesi Vilayetimizin Hassas Koruma Planında dır.

Burada üç tane bekçi değişimli nöbettedir. Buraya bir polis noktası gereklidir, bunu temin etmeliyiz dedi.

Vali Kayhan zamanında koruması güçlendirilen bölge de ayrıca Anıtın çevresinin Dubalarla ihatası ile Çevreye araç parkı yapılması önlendi. Ne var ki polis noktasında görev yapan yetkililer içine bir kişinin bile sığmakta zorlandığı metruk bir kulübede kalırlarken Fiberglas bir kulübecik de soğuktan sıcaktan korunmaya çalışıyorlardı, bu kadirşinas görevlilere sağlıklı bir mekan ihtiyacı vardı. Bürokrasi hazretlerini yenip Vakıflar Bölge ve Anıtlar kurulundan karar alarak bir kulübenin yapım iznini çıkardık. Ancak bu kulübe nin inşası nı Belediye’ler üslenmişken bir türlü yapılamadı.

Çok Sayın Emniyet Müdürümüz NAMAL A konuyla ilgilenmesini hatırlatmıştım,her konuda duyarlı olan Sayın Müdürümüz Sabit olmamakla beraber FİBERKİLAS içinde insanca yaşanacak bir kulübeyi söz konusu mahalde hizmete soktu.

İçinde 3-5 kişinin rahatlıkla kalabileceği bu mekan bölgeye sağlıklı ve etkin hizmeti de getirmiş oldu. Sayın Müdürümüz NAMAL’a duyarlılığından dolayı yürek dolusu sevgiler ve saygılar sunarız. İnanıyoruz ki kendileri Konya’mız Emniyetine ALTIN HARFLERLE adını yazdırırken Konya’daki Emniyet ve asayışın diğer illeri kıskandıracak boyutta olmasındandır ki bizlerin ve gelecek kuşakların hayır duası üzerinde olacaktır

> Yeni Meram >Yazarlar > NAMAL MÜDÜRÜMÜZE TEŞEKKÜRLER 0NURUMUZUN BEKCİLERİNE SAĞLIKLI MEKAN?
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.