Ruşeym Torku

Nadir Avcan ve Koç Güçlerini Birleştirdi

  • Giriş Tarihi: 11.06.2013 16:34
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Nadir Avcan ve Koç Güçlerini Birleştirdi

Koç Grubu’nun Ford marka kamyonları ile Ford Otosan ve lojistik-nakliye sektörünün markası Otokar Fruehauf artık Nadir Avcan güvencesiyle müşterileriyle buluşuyor.

NADİR Avcan Petrolleri, Türkiye’nin dev kuruluşu Koç Grubu ile yepyeni bir yatırıma imza attı. Nadir Avcan Petrolleri yaptığı anlaşma ile Türkiye’nin ekonomi devi Koç Grubu’nun Ford kamyonlarını Ford Otosan ile damper, tanker ve dorse pazarında sektörünün markası Otokar – Fruahauf’ın İç Anadolu’da üç ilde bayiliğini üstlendi. Yeni yatırımları ile artık ağır vasıta sektörüne dünya markalarıyla hızlı bir giriş yaptıklarını belirten Nadir Avcan Petrolleri Genel Müdürü Temel Peker, “Günümüz ekonomisinde firmaların büyümesi ve çeşitlenmesi artık bir zorunluluk haline geldi. Büyümekten vazgeçerek kabuğuna çekilen firmalar yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalacak. Biz, her zaman büyüme yanlısı olan bir kurum olduk. Konya’da petrol istasyonu sektöründe etkin bir konuma geldik ve istikrarlı bir büyüme gösteriyoruz. Bu istikrarlı büyüme bizleri diğer pazarlara da iten bir güç olduğunu söyleyebilirim. Uzun zamandır planladığımız bir yatırımı artık resmen gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Türkiye’nin ekonomi devi Koç Grubu ile İç Anadolu’da bir iş birliği içerisine girdik. Artık Nadir Avcan Petrolleri ağır vasıta otomotiv sektörüne iki büyük marka ile resmen dâhil oldu. Kamyon pazarında etkin olan Ford Otosan ve dorse, tanker, damper gibi lojistik-nakliye alanında kendini kanıtlamış bir marka olan Otokar Fruehauf’ın İç Anadolu’da Konya, Karaman, Aksaray olmak üzere üç ilde bayiliğini üstlendiğimiz bu yatırımımızı bizi bir üst ekonomi seviyesine çıkaracak bir adım olarak değerlendiriyoruz” dedi.

GEÇİCİ OLARAK YENİ KAMYON

GARAJI’NDA SATIŞ BAŞLIYOR

Koç Grubu ile gerçekleştirilen iş birliği doğrultusunda bu hafta içerisinde satış faaliyetlerinin başlayacağını aktaran Temel Peker, “Ford ve Fruehauf için Ereğli-Adana çevre yolunda 2500 m²si kapalı alan toplamda 6500 m² showroom inşaatına başlamış bulunuyoruz. 4S segmentinde olan yeni plazamızın tamamlanmasıyla birlikte sadece satış değil yedek parça ve servis hizmetimizle de müşterilerimizi ağırlayacağız. Fakat bu süre içerisinde etkin bir şekilde satışlarımızı sürdürmeye devam edeceğiz. Bunun için geçici olarak Yeni Kamyon Garajı’ndaki istasyonumuzun içerisinde bulunan plazayı satış noktası olarak belirledik. Bu yılın sonunda görkemli bir açılış organizasyonuyla yeni plazamızın açılışını gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

DORSE VE DAMPERE

KREDİLENDİRME

Türkiye’de dorse, damper ve tanker gibi ürünlere kredilendirme yapılamadığını da belirten Peker, “Biz burada Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek sadece kamyona değil aynı zamanda dorse, damper ve tankere de kredilendirme imkânı sağlıyoruz. Uzun vadeli ödeme seçenekleriyle müşterilerimiz dünya devi markaları daha uygun şartlarda satın alma imkânı buluyor” dedi.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Nadir Avcan ve Koç Güçlerini Birleştirdi
HABER YORUMLARI