YAZARLAR

Seydişehir geçmişten bu yana spor ile iç içe olan bir yerleşim birimi. Hepimiz hatırlarız Etibank SAS takımının 2. ligde oynadığı zamanları, o tarihlerde birçok birinci lig takımında bile bulunmayan Türkiye’nin belli başlı çim sahalarından bir tanesi Seydişehir’ de bulunuyordu.

Yine Etibank’a ait güreş takımı birçok defa Türkiye ve Dünya şampiyonu güreşçileri bünyesinde barındırdı.

Gerek futbolda, gerekse güreşte elde edilen başarılar geçmişte kaldı. Şimdi ise Seydişehir Belediyesi Voleybol takımı ikinci voleybol ligine yükselme başarısını gösterdi. Takım ikinci voleybol liginde bu yıl çok güçlü rakiplerle karşılaşacak, bu takımları misafir ederek Seydişehir seyircisine izlettirecek.

Voleybol takımına halkımızın geçen yıldan daha fazla destek vermesi eminim ki başarıyı da beraberinde getirecektir.

Zira takım sadece Seydişehir’ in değil Konya’nın da takımı, erkek voleybol liginde Konya’yı temsil eden başka bir takım yok.

STAD YAPILDI AMA

60 evler stadyumu Beden Terbiyesi İl Müdürlüğü’nce sentetik çim saha ve sosyal tesisleri ile birlikte yapılarak hizmete sunuldu. Saha zemini futbol oynamaya son derece elverişli bir şekilde yapılmış, sosyal tesislerde ihtiyacı karşılayacak şekilde ancak sahanın küçük de olsa bir tirübüne ihtiyacı var.

Şu anda ilçede, Seydişehir Belediye Spor, Seydişehir Gücü ve Seydişehir Endüstri Meslek Lisesi spor takımları Amatör kümedeki genç takımları ile birlikte faal olarak mücadele ediyor ve başarılı olmaya çalışıyor. Önümüzdeki takım sayısının artacağı kanaatindeyim.

Spor kulüplerinde futbol oynayan sporcuların çok büyük bir çoğunluğu çalışan insanlar, bu sebeple mesaileri bitince antrenman yapmak için 60 evler stadyumunun yolunu tutuyorlar.

Yaz günlerinde mesai saati dışında sporcuların antrenman yapmalarında bir sıkıntı söz konusu olmuyor. Ancak kış aylarında güneş erken batıp hava kararınca sporcuların antrenman yapma imkanları tamamen ortadan kalkıyor.

Liglerin de sonbahar da başlayıp kış ayalarında devam ettiği göz önüne alınırsa sahanın mutlaka ışıklandırılması gerekiyor.

Bu konuda sporcular sürekli olarak sahanın ışıklandırılması isteklerini dile getiriyorlar.

Geçtiğimiz hafta Milletvekili Harun Tüfekçi, Kaymakam Tuncay Sonel ve AK parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ile birlikte 60 evler stadyumunda Seydişehir’ e ikinci bir sentetik çim saha yapılacağı bilgisini verdi.

Bu haber sevindirici ve önemli,

Ancak 60 evler stadyumunun ışıklandırılması da bir o kadar önemli, Milletvekili Harun Tüfekçi, Kaymakam Tuncay Sonel ve AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ne yapıp ne edip 60 evler stadyumunun ışıklandırılmasını çok kısa sürede sağlamalı.

Zira içinde bulunduğumuz sonbahar ve kış aylarında stadyumun gündüz maçları hariç idman için kullanılması imkanı olmayacak.

Bu durumunda ilçenin sporda ki başarısını olumsuz yönde etkileyeceği kanaatindeyim.

> Yeni Meram >Yazarlar > Mutlaka Işıklandırılmalı
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.