Torku Jelifest

Mustafa Baloğlu’ndan Konya’ya müjde

  • Giriş Tarihi: 6.04.2016 11:42
  • Güncelleme Tarihi: 11:49
Mustafa Baloğlu’ndan Konya’ya müjde

AK Parti Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu, yapımları devam eden Seydişehir, Altınekin ve Emirgazi devlet hastanelerinin son durumlarıyla ilgili bilgi verdi. İşte ayrıntılar…

Mutlu Akü

Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) Konya Milletvekili Dr. Mustafa Baloğlu, Seydişehir, Altınekin ve Emirgazi’de yapımları süren devlet hastaneleri ile ilgili bilgi verdi.
Dr. Mustafa Baloğlu, yaptığı yazılı açıklamada şu bilgileri verdi;
Şeydişehir Devlet Hastanesi inşası…
75 yataklı Seydişehir İlçe Devlet Hastanemizin yüzde 80 oranında fiziki yapısı tamamlanmış olup, yüzde 20’si için ikmal ihalesi 8 Mart 2016 tarihinde TOKİ tarafından yapılan ihale ile neticelendi. İhaleyi 6 Milyon Türk Lirası’na Eksan İnşaat, Sanayi ve Limited Şirketi aldı. Firma ile TOKİ arasındaki sözleşme 31 Mart 2016 tarihinde imzalamış olup, firmanın en kısa zamanda çalışmalara başlaması beklenmektedir, firmanın 150 gün süresi bulunmaktadır.
Altınekin Devlet Hastanesi…
10 yataklı Altınekin İlçe Devlet Hastanemizin ihalesi 30 Mart 2016 tarihinde yapılmış olup, yüzde 71 oranında fiziki yapısı tamamlanmış ve yüzde 29 ikmal işi için Sıla İnşaat Limited Şirketi, TOKİ tarafından 15 Nisan 2016 tarihinde sözleşme için davet edilmiştir. Sözleşmenin en kısa zamanda imzalanması beklenmektedir.
Emirgazi Devlet Hastanesi inşaatı…
10 yataklı Emirgazi İlçe Devlet Hastanemizin ise yüzde 52 oranında fiziki yapısı tamamlanmış olup, yüzde 48 ikmal ihalesi 14 Nisan 2016’da TOKİ tarafından yapılacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.> Yeni Meram >Konya > Mustafa Baloğlu’ndan Konya’ya müjde
HABER YORUMLARI