Torku Jelifest

Müsiad Konya Şubesi’nden İl Müftüsüne ziyaret

  • Giriş Tarihi: 22.02.2015 15:19
  • Güncelleme Tarihi: 15:19
Müsiad Konya Şubesi’nden İl Müftüsüne ziyaret

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar’ı makamında ziyaret etti.

Gerçekleştirdikleri ziyaretten dolayı MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyelerine teşekkür eden Konya İl Müftüsü Prof. Dr. Ali Akpınar, “Gerek ülkemizin gerekse de şehrimizin refah seviyesinin ve yaşam standartlarının yüksek olması adına iş dünyamıza önemli görevler düşmektedir. Ülke olarak daha fazla üretmek ve çalışmak zorundayız. Tabi İslam dinine mensup olan Müslümanlar olarak da yaşantımızda olduğu gibi ticaret hayatımızda da dinimizin bize emrettiği kuralları uygulamalıyız. Biz Müslümanlar Kur’an-ı biran olsun hayatımızdan çıkarmamalı, Peygamber Efendimizin sünneti doğrultusunda hayatımızı idame ettirmeliyiz. Ticaret hayatında da bu böyle olmalı. Yaşantımızın ve ticaret hayatımızın dinimizin emrettiği kurallar çerçevesinde olması için de dini eğitimin önemi bir kez daha ortaya çıkıyor. Ülkemizde yıllarca İmam Hatip Liselerinin önü kapalıydı. Bu lisede okurken üniversite eğitimi almak çok zordu. Bizler imam, hafız, hatip olacak veya din eğitimi verecek neslimiz kalmayacak diye endişe ediyorduk. Neyse ki devletimizin eğitim alanında yaptığı düzenlemelerle bu uygulamalardan vazgeçildi ve çocuklarımız artık erken yaşta dini eğitim alabilir duruma geldi. Artık üniversitelere girme konusunda şartları eşit. Bizler bu durumdan son derece memnunuz. Çünkü biz Müslümanlar ancak dinimizin bize emrettiği ölçüde yaşar ve Kur’an-ı hayatımıza tatbik edersek gerçek anlamda başarıya ulaşırız” şeklinde konuşu.

Dini eğitim konusunda devletin yapmış olduğu uygulamalardan son derece memnun olduklarını vurgulayan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ise, “Bu konuda yapılan çalışmalar takdire şayandır. Bu sayede geleceğimiz olan çocuklarımız hem dini eğitimlerini alabiliyor hem de üniversite eğitimlerine devam edebiliyorlar. MÜSİAD Konya Şubesi olarak yıllarca İmam Hatip Liseleri’nin önünün açılması gerektiğini ve erken yaşta din eğitimin olması gerektiğini her platformda dile getirdik. Bizler de MÜSİAD olarak gelecek nesillerimizin refah içinde yaşamalarını temin etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İş dünyasının temsilcileri olarak bizler, çocuklarımızın hem dini eğitim almalarının hem de mesleki eğitim almalarının önemli olduğuna inanıyoruz.Çünkü ülkemizin refahı için mühendise ve yetişmiş teknik elemana da ihtiyaç var. Önemli olan gençlerimizin bu iki unsur doğrultusunda bir yandan din eğitimlerini almış, diğer yandan da mesleki donanıma sahip bireyler olarak yetiştirilmesidir. Bizler Ahilik geleneğini en iyi şekilde yaşamış ecdadın torunları olarak bugün de işlerimize ona göre yön vermeli ve Peygamberimizin yaşantısında ve ticaret hayatında gösterdiği özeni göstermeliyiz. Bu sayede hem işlerimiz bereketlenir hem de çalışırken ibadet etmiş oluruz” ifadelerini kullandı.> Yeni Meram >Konya > Müsiad Konya Şubesi’nden İl Müftüsüne ziyaret
HABER YORUMLARI