Torku Jelifest

MÜSİAD Konya Şubesi’nden Cihanbeyli’ye ziyaret

  • Giriş Tarihi: 2.04.2015 13:15
  • Güncelleme Tarihi: 13:15
MÜSİAD Konya Şubesi’nden Cihanbeyli’ye ziyaret

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ve Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyet, ilçe ziyaretleri kapsamında Cihanbeyli ilçesinde temaslarda bulundu.

MÜSİAD Konya Heyeti, Cihanbeyli temasları kapsamında ilk olarak Cihanbeyli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Kemal Belgin’i makamında ziyaret etti. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek konuşmasına başlayan Başkan Kemal Belgin, “MÜSİAD’ın çalışmalarını yakından takip ediyoruz. MÜSİAD, gerek ülkemizin gerekse de Konya’mızın gelişimine katkıda bulunmak için önemli çalışmalara imza atmıştır. Bugün Konya’nın önde gelen işadamları tarafından ilçemize yapılan bu ziyaret bizleri çok mutlu etti. Bizler burada esnaflarımızın sorunlarına çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bu noktada şehrimiz, ilçemiz ve ülkemiz adına birlikte çalışmaya hazırız” dedi.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ise, “MÜSİAD Konya Şubesi olarak ilçelerimizde iş dünyasının sorunlarını dinlemeye ve birlikte neler yapabileceğimiz noktasında istişarelerde bulunmaya devam ediyoruz. İlçelerimizin kanaat önderleri ve yöneticileri ile yeni projeler üretme noktasında birlikte hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

MÜSİAD Konya Heyeti ardından Cihanbeyli Ticaret Borsası Başkanı Hacı Kabakcı’ya ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette konuşan Başkan Kabakcı, “Bu tür girişimler ilçelere hareket getiriyor. Cihanbeyli ilçemiz tarım anlamında geniş imkanlara sahip ancak sanayi ve yatırım anlamında da desteklenmesi gerekiyor. Bu ziyaretlerin ilçemize yeni bir enerji getirmesini ümit ediyor, işadamlarımızı yatırım yapmak üzere ilçemize davet ediyoruz” ifadelerini kullandı.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek de, “Cihanbeyli ilçemiz tarım anlamında Konya’mızı besleyen önemli bir tarım merkezi konumunda. Aslında ilçe tarımın yanı sıra yatırımcı çekecek potansiyele de sahip ancak önemli olan bu potansiyeli harekete geçirebilmek ve tanıtımını yapabilmektir. Bizler de bunun için elimizden geleni yapmaya hazırız” ifadelerine yer verdi.

KAYMAKAM GENCER’E ZİYARET
MÜSİAD Konya Heyeti daha sonra Cihanbeyli Kaymakamı Ahmet Gencer’i de makamında ziyaret ederek ilçe hakkında bilgiler aldı. Ziyaret esnasında konuşan Ahmet Gencer, “Sivil toplum kuruluşları ülkelerin gelişiminde önemli rol üstlenen, topluma yön veren kurumlardır. MÜSİAD, bu noktada ülkemizin ekonomik, sosyal, kültürel gelişimine büyük katkılar sağlamış ve başarılı çalışmalar gerçekleştirmiştir. Böylesine özverili çalışmalar yapan bir kurumun ilçede yaptığı ziyaretler bizi memnun etti. İlçemizi geliştirmek ve ülkemizin hedeflerine katkıda bulunmak amacıyla tüm kurumlarımızla koordineli bir şekilde çalışmaya devam ediyoruz. İlçemizde bizim tespit ettiğimiz yatırım yapılacak alanlar mevcut. Bu alanların tanıtılması, yatırım yapılır hale getirilmesi için çalışmalarımız sürüyor” dedi. MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek ise, “Bizler, ülkemizin kendine koyduğu hedeflerine ulaşması, milletimizin refahı için çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu noktada bizler Konya’mızın ilçeleri, beldeleri, köyleri ile topyekün kalkınması gerektiğine inanıyoruz. Bu yüzden ilçelerimizde yaptığımız temaslarımızda birlikte neler yapabileceğimizi istişare etmek üzere girişimlerde bulunuyoruz. Konya’mızın ekonomik gelişimine katkıda bulunmak üzere ilçelerimizdeki dinamikleri harekete geçirmek için bundan sonra da çalışmalarımız sürecek” ifadelerini kullandı.

KALE İŞADAMLARINI CİHANBEYLİ’YE YATIRIMA DAVET ETTİ
MÜSİAD Konya Şube Heyeti, Cihanbeyli temaslarının ardından Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale’nin ev sahipliğinde Cihanbeyli Kaymakamı Ahmet Gencer’in katılımı ile Cihanbeyli protokolü ile akşam yemeğinde bir araya geldi.

Yemeğin ardından konuşan Cihanbeyli Belediye Başkanı Mehmet Kale, “Öncelikle ülkemizin en önemli sivil toplum kuruluşlarının başında gelen MÜSİAD’ın şehrimize gösterdiği ilgiden son derece memnun olduğumuzu belirtmek isteriz. Bu tür ziyaretlerin şehirlerdeki dinamikleri harekete geçirmek adına çok önemli olduğu bir gerçektir. Bizler ilçemizi geliştirmek, halkımıza daha iyi hizmet verebilmek adına çalışmalarımızı hızla sürdürüyoruz. Bizler burada aslında ülkemizin yıllardır ihtiyacı olan birliğin en güzel örneğini sergiliyor, hiçbir etnik ayrım gözetmeksizin yıllardır barış içinde bir arada yaşıyoruz. İlçemiz genel anlamda tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlamaktadır. Ancak bunun yanı sıra yatırım yapılacak değişik alanlar mevcut. Tuz Gölü’nde bulunan tuz yatakları aynı zamanda turizm faaliyetlerimi de beraberinde getiriyor. Tabi bu değerlerimizin daha fazla tanıtılması ve yatırımların yapılması gerekmektedir. Bu noktada Konyalı işadamlarımızı ilçemizde yatırımlar yapmaya davet ediyoruz” şeklinde konuştu.

MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek de, “Gün boyunca gerçekleştirdiğimiz temaslarımızdan edindiğimiz intiba oldukça olumlu. İlçenin tüm kurumları birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. Bizler iş aleminin temsilcileri olarak ülkemizin önüne koyduğu hedefleri gerçekleştirmek adına faaliyetler gerçekleştiriyor, bunu yaparken de Konya’yı oluşturan tüm dinamiklerle birlikte hareket etmeye özen gösteriyoruz. 2023 yılı için ülke ve şehir olarak koyduğumuz hepimizin malumu. Bu hedefler doğrultusunda yurtdışı iş gezileri düzenliyor, oradaki yabancı işadamlarını şehrimizde yatırım yapmaya davet ediyoruz. Yabancı işadamlarını şehrimize davet ederken, Konya’mızın ilçelerinin, beldelerinin eksiklerini, sorunlarını ve yatırım alanlarını bilmemiz gerektiğinin farkındayız. Buradaki dinamikleri, yatırım alanlarını iyi bilmemiz ve bu çerçevede yeni projeler üretmemiz gerekmektedir. Bu noktada ilçelerimizdeki sorunları dinlemek, eksikleri tespit ederek çözüm üretmek ve şehrimizin tüm dinamiklerini ortaya çıkarmak amacıyla yürüttüğümüz ilçe ziyaretlerimiz sürecek” ifadelerini kullandı.> Yeni Meram >Konya > MÜSİAD Konya Şubesi’nden Cihanbeyli’ye ziyaret
HABER YORUMLARI