YAZARLAR

MÜMTAZ VALİMİZ-Hanefi Aytekin-Yeni Meram Gazetesi

Geçtiğimiz hafta içiydi,Sayın Valimiz Cüneyt ORHAN TOPRAK’ı ziyarete gidip başarı dileklerimi sundum.Ziyaretimizin özü eğitim olup,can dostum Mehmet Emin ÇINAR’la birlikte yardım lütfetmeleri maruzatında bulunduk.Yardımın konusu ÇINAR Hocanın Okul yapımında yapacağı yardımı içeriyordu.
Sayın Valimiz konuyla ilgilenip yardım lütfedeceklerini söylediği zaman, tebrik ziyaretlerinin böylesi hayır ve hasenata dayanmasının ulviyeti bizleri sevindirdi .Sayın Valimiz TOPRAK ı da duygulandırdı.Zira bir Emekli Öğretmenin mütevazı gelirinden bir Okul yapımına katkıda bulunması da inanç abidesi konumundadır.
Sayın Valimize imzalayarak sunduğum 100 ÜNLÜ KONYA VALİSİ İsimli eserimle, 1960 ların baskısı antik değerli KONYA İL ATLASI nı da keza imzalayarak sundum.Ayrıca Türkiye’nin ilk özel il Haritası olan Konya İl Hartasını da takdim ettim. Sayın Valim bu kültür armağanlarını kabul buyurarak teşekkür etti.
Sayın Valimize bu eserlerin bir kültürel çalışma eseri olduğunu,gelecek kuşakların Eğitimlerinin ,Süper Eğitim kalitesi ifade etmesi mecburiyetinin bizleri Süper çabalara götürmesi mecburiyeti vardır diyerek söyledim.
Sayın Valimizin Okullaşma ve eğitime değer vermeyi ana gaye edindiğine inanarak, Şu Konya Ordu Evi Bahçesinde 60 bin M2. den sadece 10 bin M2. nin bir Okul yapımına tahsisi halinde bir süper eğitim kurumunun yaratılacağını.Bu eğitim kurumunun Konya 1.Mahallesi (ŞIHSEDREDDİN MAHALLESİ) bir okula kavuşması ile 7 Bine varan seçmeni ve 30 Binleri geçen nüfusu ile büyük ilçeler konumundaki mahallenin Eğitim yuvalarına kavuşması Vazifeyi Aladan bir hizmet olduğunu ifade ettim.
Şehrimiz Trafiğinin şimdiden içinden çıkılmaz haldeyken geleceğin ufkunun açılması için Bir Şehir içi su yolunun da yapılması mecburiyeti bizi ALTINAPA BARAJINDAN MERAM DERESİ YATAĞINA Bir su yolu yapılması bir süper yenilik olacak ve Konya Şehir halkı bu su yolu boyunca kurulacak Park ve Bahçelerle Sayın Cumhurbaşkanımızın Millet Bahçeleri planına uygun düştüğünü arz edip, teşebbüslerde bulunması dileğimizin çözümde örnek olacağını da arz ederek yetkililere konunun iletilmesinin bir süper imkan olduğunu da ifade eyledik.
Obrukların korkuttuğu.Göllerin kuruduğu,Toprakların çatladığı ,Denizlerin çekilip Derelerin çayların küçüldüğünü özümleyerek görüp insanlığın çözüm aradığı bir zamanda, İlimiz DSİ TOZLU ARŞİVLERİNDE bekletilmekte olan KARASU.KIZILIRMAK.KONYA Projesinin çıkarılarak hayata geçirilmesi ile HOTAMIŞ HAVZASI DAHİL tüm kuraklık görüntülerine bir çözüm getirileceği ortada dır.
Sayın Vali’mizin bir çözüm üretme birliğini kısa zamanda kurup, uzmanların yüksek maharetlerini sergilemeleri birinci vazifemiz olmaktadır.
Konya’mız ülkemizin Tarımsal kaynak merkezi olup, Dün Mavi Tünel büyük bir fırsat olurken, bu gün bu fırsat yetersiz olduğu içindir ki, tarımsal kaynağın su ihtiyacı formüllerini biz bilip görüyorsak, hakkın bizim olacağı varsayımıyla el atmamız gerekmektedir.
Zira ÜÇ KA Avam Projesinin bizim DSİ Arşivlerinden çıkarılıp, hayata geçirilmesi hamlesinde bizim Valimiz TOPRAK ‘ın bu işin Besmelesini çekme şerefine nail olması dileğimizle,en halisane duygularımızla başarılar dileriz.

> Yeni Meram >Yazarlar > MÜMTAZ VALİMİZ C.ORHAN TOPRAK’LA SÜPER SOHBET
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.