Ruşeym Torku

Mültecilerle İftarda Buluştular

  • Giriş Tarihi: 30.07.2013 16:10
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
Mültecilerle İftarda Buluştular

Suriye’de yaşanan savaştan kaçıp Türkiye’ye sığınan mülteciler MÜSİAD Konya Şubesi, KTO ve Dosteli Derneğinin ortaklaşa düzenlediği iftar programında buluştu.

MÜSİAD Konya Şubesi salonunda gerçekleşen iftar programına MÜSİAD Konya Şubesi 5. Dönem başkanı Aslan Korkmaz, MÜSİAD Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri, KTO Yönetim Kurulu Üyeleri ve MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek katıldı.

İftar yemeğinin ardından Kur’an tilaveti ile başlayan programda konuşma yapan Dost eli Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet İnlidere, “Dost eli derneği olarak sosyal projelere, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında hizmetlerimize Konyalı iş adamlarımızın destekleri devam ettiği müddetçe köprü olmaya devam edeceğiz” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen MÜSİAD Konya Şube Başkanı Dr. Lütfi Şimşek, “Bizde ‘Ateş düştüğü yeri yakar’ diye bir deyim vardır sizin için hakikaten içimiz yanıyor, yüreğimiz yanıyor. Sizlerin yaşadığı bütün bu sıkıntılara sizler kadar üzülüyoruz ama biliyoruz ki zalim bir gücün elinden, kendi halkına zulüm eden zalim bir liderin elinden kaçıp buralara hicret ettiniz. Suriye’yi biz her zaman çok önemsedik. Dünya belki sizleri yalnız bıraktı ancak Türkiye sizleri hiçbir zaman bırakmayacaktır. Biz her zaman sizlerin yanınızdayız, Halep’in Gaziantep’ten, Şam’ın Ankara’dan bizim gözümüzde bir farkı yok. Biz oraları kendi ülkemiz, sizi kendi vatandaşımız olarak görüyoruz” diye konuştu.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Mültecilerle İftarda Buluştular
HABER YORUMLARI