YAZARLAR

21 Mayıs günü kaleme aldığım “Seydişehir’e Müjdeler” başlıklı yazımda Milletvekili Harun Tüfekçi’nin Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Yıldız, Etüt Proje Baş Mühendisi Mustafa Kabakçı, AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay ile birlikte yaptığı bir dizi incelemeyi kaleme almış, uzun süredir bu kadar müjdeli haberi paylaşmadığımı ifade etmiş, karayollarının Seydişehir ilçe sınırlarında bu yıl içinde 30, toplamda ise 60 milyon liralık yatırım yapacağını belirtmiştim.

MÜJDELER NELERDİ?

Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Yıldız; başta Milletvekili Harun Tüfekçi ve AK Parti İlçe Başkanı Kemalettin Atalay’a verdiği bilgide öncelikli olarak; 5 metre genişliğindeki Gökcehüyük yolu Taraşçı’ ya kadar 10 metre genişliğinde yapılacağını, benim de sık sık gündeme getirdiğim İncesu köyü geçişine üst geçit ve Taşağıl köy yolu geçişine de alt geçit yapılacağını, Bozkır yol kavşağının yeniden düzenleneceğini, Bozkır yolunun genişletilmesi çalışmalarını n başlatılacağını, ayrıca Seydişehir-Antalya çevre yolunun ışıklandırılması için Medaş ile görüşmeler yapılacağını, çevre yolu ile birlikte 10 kilometre Konya yönüne, 10 kilometre de Antalya yönüne sıcak asfalt yapılacağını ve Seydişehir-Konya yolunun ise yüzde 99’nun bölünmüş yol olarak ulaşıma açılmasının sağlanacağını ifade etmişti.

ANCAK;

Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Yıldız bu bilgileri bizlerle paylaşmıştı. Ancak Eylül ayının ilk haftalarına girdiğimiz bu günlerde Taraşçı yolundaki genişletme çalışmalarının 2013 yılına kaldığı söylenebilir, bunu anlayışla da karşılayabiliriz, zira o bölgede özel araziler çok olduğu için sıkıntı yaşanabilir.

Edindiğim bilgiye göre İncesu köyü geçişine yapılacak üst geçitten vazgeçildi. Taşağıl köyüne yapılacak alt geçit ise hala gündemdeki yerini koruyor, yapılacak ama inşaatına hala başlanmadı, kuvvetle muhtemel 2013 yılına kalacak, bu arada çevre yolu tamamlanacak ve iki emekli bir çalışma olacak.

Bozkır yol kavşağında düzenleme yapılacağı, yolun genişletileceği ve çevre yolunun Medaş ile görüşülüp ışıklandırılacağı ihtimalini zayıf görüyorum.

Ayrıca Seydişehir-Konya yolunun bölünmüş yol olarak yüzde 99’nun tamamlanıp ulaşıma açılması da zor görünüyor.

Seydişehir’den Konya ve Antalya yönüne doğru yapılacak 20 kilometrelik sıcak asfaltın yapılması da neredeyse imkansız görünüyor. Gerçi Karayolları kış aylarında asfalt dökmeye alışkın ama bekleyip göreceğiz.

MÜJDELERDE AKSAMA MI VAR?

Karayolları Bölge Müdürü Mahmut Yıldız, bu bilgileri Milletvekili Tüfekçi’ye bizlerin huzurunda verdi. Tüfekçi de haklı olarak yaptığı açıklama ile bu müjdeli bilgileri kamuoyu ile paylaştı.

Aradan 4 ay geçmesine rağmen bahse konu çalışmalarda ciddi bir ilerleme yok. Bu durumda Milletvekili Harun Tüfekçi yanıltılmış olmuyor mu?

Müjdeler konusunda ciddi aksamalar olduğu kanaatindeyim. Umarım yanılırım da bahse konu hizmetler bir an önce Seydişehir’e ve bölgeye kazandırılır.

Ama bu hizmetlerin açıklandığı süre içinde yapılması neredeyse imkansız.

İlgililerin dikkatine sunuyorum.

> Yeni Meram >Yazarlar > MÜJDELERDE AKSAMA MI VAR?
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.