YAZARLAR

Günümüz dünyası insanının olmazsa olmazı, Enerjidir. Zira bu medeni ihtiyaç karşılanmadığı zaman yaşam tarzımızın felç olacağı gerçeği ortadadır. Hele Elektrik Enerjisinden yoksun olmak yaşam için bir ayrı felakettir.

Yaşadığımız Dünya da gerek soğuk ve gerekse sıcak savaşlar da hep enerji kaynakları üzerine odaklanmaktadır. Ülkelerin zenginlikleri hep enerji potansiyelleri ile ölçülmektedir. Yüce yaradan bilhassa İslam ülkeleri topraklarının altını da üstünü de Enerji deposu olarak yaratmış ve fakat İslam Ülkeleri dışındaki gelişmiş ülkeler bu Enerji potansiyelleri üzerine abanıp ha bire yapılan savaşlarla bu zenginliklerin başına bela kesilmişlerdir.

Konya’mızın Elektrik enerji ihtiyacının Şarteli elinde olan Medaş Bölge müdürü Özel Sektörden derin tecrübeler edinerek geldiği görevinde hassasiyet gösterip, Bölgede hakça paylaşımın örneğini sergilemektedir.

Her ne kadar bir Özel sektör kuruluşu konumunda ise de MEDAŞ adeta bir kamu kurumu sevk ve idaresi ile yönetilmektedir. Sayın Müdür Murat’ın görev ve sorumluluğunda kamu disiplininin hakimi her alanda kendini göstermektedir. Şurası bir gerçektir ki müessesesinde verimliliği hakim kılmak için de cansiperane çaba göstermektedir.

Bölgede 7.4 milyon Kv. saat enerji üretirken bu enerjinin 6.1 milyon Kv. saatini Medaş bakiyesinin özel sektörce üretildiği görülmektedir. Abonelerimizin ise sayıları 1.750.000 olup bu abonelerin elektrik nimetinden yararlandıkları gerçeği bu medeni ihtiyaç maddesinin önemini ortaya koymaktadır. Tarımsal Sulamada da üretilen enerjinin % 20 sini Sanayi kuruluşlarımız da %.37 sini kullanarak sanayimize ve de Tarımımıza ivme kazandırmaktadır.

Yukarda da belirttiğim gibi insan faktörünün hayati anlamda ihtiyacı göz önüne alındığında Türkiye Cumhuriyetleri Hükümetlerinin cumhuriyetin kuruluşun -dan bu yana akıp giden 90 yılda çok partili hayata girdiğimizden bu yana geçen 67 yılda asla ve asla etkin çalışmalar sergilenmemiş yer altı yer üstü enerji kaynaklarımız yeterince aktif hale getirilmediğinden Enerji Fakiri bir ülke konumundan kurtulamadık. Yüce YARATAN Anadolu Yarımadasına verdiği enerji kaynaklarını bir başka ülkeye asla ve asla vermemiş, bizim siyasi iradelere Ülkemiz merkezlerinden çıkan 12 dev su kaynakları Kızılırmak, Yeşilırmak, Sakarya, Gediz, B.Menderes, K. Menderes, Göksu, Seyhan, Ceyhan, Fırat Dicle ırmaklarının ana ve tali kanalları üzerine kurulacak binlerce HES. Santraları ile güneş ve rüzgar enerji potansiyelimiz bu ülkeyi bir enerji cenneti yapmaya yeterken bor ve toryum rezervlerimizden üretilecek nükleer enerji ile bu güzide vatanı dünyanın enerji cenneti yapamamanın aczi içinde olduğumuzu aklıselim sahibi herkes bilmektedir. Sayın MEDAŞ Bölge Müdürü hali hazır imkanlarla insanımızı Enerji nimeti ile doyurup mutlu etme çabası içinde olmasından dolayı kendisine Konya bölge halkı adına teşekkürlerimiizi sunar, keza kendisine yardımcı olan tüm MEDAŞ çalışanlarına da teşekkür eder, kolaylıklar dileri

> Yeni Meram >Yazarlar > MUHİDDİN MURAT ENERJİDE HAKCA PAYLAŞIM DİYOR !!
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.