YAZARLAR

Mühendislik Fakültesine iki yeni bölüm-Abdullah Leblebici-Yeni Meram Gazetesi

Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesinin Makine Mühendisliği bölümü ile Eğitime başlamasını ardından kalan iki bölümün açılması için olağanüstü gayret sarf ettik.
Dekan Prof. Dr. Yunus Çengeloğlu’nu yetersiz kaldığı için eleştirenlerin başında yer almama rağmen, o meşhur bir takım kişiler uyarılarımı dikkate almadı.
Çengeloğlu kalan bölümleri açamadı.
Daha sonra Dekan olarak Prof. Dr. Selman Türker atandı. Atamanın hemen arkasından;
26.08.2013 tarihinde kaleme aldığım “Dekanın Başarısı bölümlerin açılmasına bağlı”başlıklı yazımda;
“Cengiz ailesinin Seydişehir’ e hediye ettiği Mühendislik Fakültesi Necmettin Erbakan Üniversitesinin en kaliteli, kullanışlı ve güzel binası.
Bina güzel olmasına güzel de önemli olan içini doldurmak. Ne yazık ki üzülerek ifade ediyorum Prof. Dr. Yunus Çengeloğlu Fakültenin Makina Mühendisliği bölümü hariç kalan iki bölümü eğitime açamadı.
Gerekçe ise öğretim görevlisi bulunmayışı. Bu gerekçeyi hiç bir zaman inandırıcı bulmadım, neticede bugünlere gelindi.
Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesi ve Meslek Yüksek Okulunda şüphesiz yeni bir dönem başladı. Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Hüseyin Arıkan’ın öncelikli olarak yapacağı iş Sağlık Meslek Yüksek Okulunu bir an önce eğitime açmasıdır. Bu konuda Seydişehir kamuoyu ve Siyasi irade gerekli desteği vermeye hazır.
Sağlık Meslek Yüksek Okulunun eğitime açılması son derece önemli, ancak Mühendislik Fakültesinin diğer bölümlerinin eğitime açılması daha da önemli.
Daha öncede ifade ettiğim gibi “Öğretim görevlisi” bulunamıyor gerekçesini asla inandırıcı bulmuyorum. Burada Dekan Prof. Dr. Selman Türker’ e çok büyük görev düşüyor, ne yapıp ne edip bu iki bölümün açılması gerekiyor”demiştim.
Ne yazık ki; Dekan Türker yerel tabir ile çayca geldi gölce gitti. Üstüne üstlük,” Seydişehir’ in ekonomisi beni ilgilendirmez” diyerek sadece Seydişehir’ e değil, ülkemize de ihanet etti.
İşin açıkçası 3 yıl boşu boşuna geçti.
Geçen 3 yıl içinde kalan bölümlerin açılması konusunda Prof. Dr. Selman Türker’ in Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker’ i de yanılttığı düşüncesindeyim.
Sayın Şeker’ in bundan böyle Seydişehir Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesine daha sıcak bakacağı kanaatindeyim.
İKİ YENİ BÖLÜM
Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesinde görev yapan Çengeloğlu ve Türker’ in egoları sebebi ile ne yazık ki kalan bölümler açılamadı.
Ak Parti Seydişehir İlçe Başkanı Mustafa Konurer Necmettin Erbakan Üniversitesi Ahmet Cengiz Mühendislik Fakültesine iki yeni bölümün açılması için gerekli onayın geldiğini açıklaması yüreklerimize su serpti
Konurer; Dekan Prof. Dr. Hüseyin Arıkan’ın fakülte bünyesine yeni bölümlerin kazandırılması için yaptığı çalışmaların olumlu sonuçlandığını, mevcut Makine Mühendisliğinin yanı sıra Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ile Bilgisayar Mühendisliği bölümlerinin açılması için gerekli onayın geldiğini müjdeledi.
Bundan sonra önümüze bakmalıyız, 2017 yılı Yüksek Öğretime Öğrenci Seçme Sınavı kılavuzunda mevcut Makine Mühendisliğinin yanı sıra Elektrik ve Elektronik Mühendisliği ile Bilgisayar Mühendisliği bölümlerine öğrenci alınacağının yer alması ve öğrenci alınması ile derin bir nefes alacağız.
Yeni bölümlerin açılmasında emeği büyük olan Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Ak Parti İlçe başkanı Mustafa Konurer, Dekan Prof. Dr. Hüseyin Arıkan ve tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum.
Gecikmeli de olsa açılan yeni iki bölüm Seydişehir ekonomisine ciddi katkılar sağlayacaktır.

> Yeni Meram >Yazarlar > Mühendislik Fakültesine iki yeni bölüm
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.