kapat
Ruşeym Torku

Muhasebecilere Seminer Verildi

  • Giriş Tarihi: 11.01.2014 16:53
  • Güncelleme Tarihi: 2:26
Muhasebecilere Seminer Verildi

Konya Serbest Muhasebeciler Odası’nda, eski Vergi Başmüfettişi Mercan, dönem sonu işlemleri ve vergide özellikli konular hakkında seminer verdi.

KONYA Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda Dönem Sonu İşlemleri konulu bilgilendirme semineri düzenlendi.

Eski Vergi Başmüfettişi YMM Eray Mercan’ın sunum yaptığı bilgilendirme seminerine çok sayıda oda üyesi ve stajyeri katıldı. Seminer açılış konuşmasında mesleki olarak yoğun bir dönemden geçtiklerini belirten Oda Başkanı İsmail Turan, “Mesleki olarak iş yoğunluğumuzun arasında mevzuattaki değişikliklerle ilgili de eğitim faaliyetlerimize devam ediyoruz. Kısa süre önce yayınlanan tebliğ ile yenilenen Aracılık/Aracılık Sorumluluk sözleşmeleri ile artık firmaların kendileri tarafından beyanname gönderilmesinin önüne geçilmiş olup, tüm işletmelerin mali müşavirlerle anlaşması sağlanacaktır. 31 Ocak 2014 tarihine kadar da mükelleflerle mali müşavirler arasında bu sözleşmelerin elektronik ortamda yapılması gerekiyor. Güncel mevzuatla ilgili değişiklikleri oda web sitemizde yayınlıyoruz. Bu konuda sorun yaşayan meslektaşlarım oda web sitemizi takip edebilir ya da odamızla iletişim kurabilir” dedi.

İsmail Turan’ın konuşmasından sonra eski Vergi Başmüfettişi YMM Eray Mercan tarafından dönem sonu işlemleri ve vergide özellikli konular hakkında detaylı şekilde bilgilendirme yapıldı.> Yeni Meram >Arşiv > Muhasebecilere Seminer Verildi
HABER YORUMLARI