Torku Jelifest

Muhacir Pazarı yenilendi! “Pazarın eksiği yok fazlası var”

  • Giriş Tarihi: 18.11.2019 9:30
  • Güncelleme Tarihi: 9:31
Muhacir Pazarı yenilendi! “Pazarın eksiği yok fazlası var”

Konya’nın en eski ve köklü pazarlarından olan Muhacir Pazarı’nın yenilenen yeri geçtiğimiz hafta hizmete girdi.

Pazar alanının statik taşıyıcılarının zarar gördüğünden dolayı yenisinin yapılmasına karar verilmişti. Hizmete girmesine ise en çok Pazar esnafı ve vatandaşlar sevindi. Gazetemize özel değerlendirmelerde bulunan esnaflar Muhacir Pazarı’nın yeni halinden çok memnun kaldıklarını dile getirerek Konya Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesi’ne de teşekkür etti.

Konuşmalarını gerçekleştiren Pazar esnaflarından Bünyamin Durmaz, “’Yeni Pazar yeri çok güzel olmuş. Eski pazar yerine göre eksiği yok fazlası var” diye konuştu.

”MUHACİR PAZARININ EKSİĞİ YOK FAZLASI VAR!”

Muhacir Pazarı esnafı, yeni pazar yerleşkesinden çok memnun olduklarını dile getirdi. Pazar esnaflarından olan Bünyamin Durmaz, “Yeni pazar çok güzel. Eski pazar yerine göre eksiği yok fazlası var. Konya Büyükşehir Belediyesi’nden Allah razı olsun. İşler geçen haftaya göre daha durgun. Bu durgunluğun fiyatları etkileyeceğini düşünüyorum. Diğer yandan fiyatlar yükselmeye başlar. Çünkü yerli sebze ve meyvenin yerini ithal ürünler almaya başlar. Müşterilerimize turunçgiller başta olmak üzere C vitamininin ağırlıklı olduğu meyve ve sebzeleri tüketmelerini öneriyoruz” dedi.

”HASTALIKLARA KARŞI BOL BOL MEYVE VE SEBZE TÜKETİN!”

Havaların soğumasıyla birlikte artan hastalıklara karşı bol bol meyve ve sebze tüketilmesini öneren pazar esnaflarından Burak Güney ise sözlerine şu şekilde yer verdi; ”Öncelikle pazardan çok memnunum. Yapımında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Öte yandan pazar da hareketlilik düşük. Çünkü müşteri yeni pazar yerine daha alışamadı ve fiyatların yüksek olduklarını düşündüklerinden dolayı fazla ilgi göstermiyorlar. Turunçgillerin fiyatlarının düşeceğini düşünüyorum. Halkımızın özellikle artan hastalıklara karşı bol bol meyve ve sebze tüketmelerini şiddetle öneriyorum.”
Şükrü KURT/Ömer OBA


ETİKETLER

> Yeni Meram >Güncel > Muhacir Pazarı yenilendi! “Pazarın eksiği yok fazlası var”
HABER YORUMLARI