Torku Jelifest

Müge Anlı Konya’da öldürülen karı kocanın katilini arıyor!

  • Giriş Tarihi: 13.04.2019 12:35
  • Güncelleme Tarihi: 12:56
Müge Anlı Konya’da öldürülen karı kocanın katilini arıyor!

Konya'nın Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesi'ndeki evlerinde kar maskeli bir saldırgan tarafından pompalı tüfekle öldürülen Necla (54) ve Metin Büyükşen (55) çiftinin katil zanlısını bulmak isteyen yakınları Müge Anlı'ya başvurdu.

Geçtiğimiz Eylül ayında yaşanan olayda Konya’da evlerine giren maskeli bir kişi tarafından av tüfeğiyle vurulan karı-koca hayatını kaybetmiş, pencereden atlayıp kaçan kızları yaralanmıştı. Aradan 8 ay geçmesine karşın katil ya da katillerin ortaya çıkmaması üzerine öldürülen çiftin kardeşleri Müge Anlı’ya başvurarak cinayetin aydınlatılmasını istedi.

Cinayete kurban giden Necla Büyükşen’in stüdyoya gelen kız kardeşi Kamuran Hanım, talihsiz karı kocanın 10 yıl önce evlenen ve öldürülen çiftle aynı evde yaşayan oğulları Ümit’in karısına verilen mehir senediyle ilgili son zamanlarda tartışmaların yaşandığını söyledi. 500 metre kare arsa, 10 dönüm tarla, 120 gram altını mehir olarak veren Metin Büyükşen’in oğlu, gelini ve dünürlerinin son zamanlarda arsaya ev yaptırması için baskı yaptığı, ailenin arasında bu sebeple gerginlik yaşandığı iddia edilirken Metin Büyükşen’in programa katılan kardeşi Fatih Büyükşen de bu iddiaları doğruladı.

Programa katılan amca Büyükşen, jandarmada yapılan swap testinde anne babasıyla birlikte yaşayan oğulları Ümit, gelinleri Betül ve olay sırasında evde bulunan kızları Büşra’nın elinde barut izine rastlandığını söyledi. Canlı yayına bağlanan gelin Betül Büyükşen de swap raporunda ellerinde barut izine rastlandığını doğrularken, bunun daha sonrasında olay yerini temizlemelerinden kaynaklandığını söyledi.

10 yıldır kayınvalidesi ve kayınpederi ile birlikte yaşadığını ve aralarında ev ile ilgili bir sorun olmadığını söyleyen gelin Betül Büyükşen’in, ” Kayınpederimin bende açık senedi vardı. Ben kötü olsaydım bu 10 yıldır beklemezdim, açık senedi mahkemeye verirdim evimi de alırdım kimseyle de kötü olmazdım’açıklaması Müge Anlı’ya şaşkınlık yaşatırken Anlı, “O zaman son dönem bu adam evi yaptıramadığı için siz açık senedi mi kullanacağız dediniz acaba?’ diye sordu.

Gelin Betül Büyükşen’in açık senedin konu edilmediğini söylemesine karşın, teyze Kamuran Banım “Öldürülen eniştem Metin Büyükşen cinayetten bir gün önce belediyeden bir arkadaşı varmış, nişanda dua okumaya gelmiş ona çok ağlamış. Arkadaş bana acilen 150 bin TL para lazım demiş, bunu niye istedi adam? sözleriyle gelini yalanladı.

Programın ilerleyen dakikalarında amca Fatih Bey bildikleri tek şeyin ağabeyiyle oğlu Uğur arasında sorun olduğu ve oğlunun son olarak talihsiz adamı evden kovduğunu söyledi. İddialar üzerine Müge Anlı iddiaların odağındaki gelin Betül ve eşi Uğur Büyükşen’i stüdyoya davet etti. Programda pazartesi günü cinayetle ilgili detaylar yeniden ele alınacak…
KAYNAK: Yenimeram.com.tr> Yeni Meram >Güncel > Müge Anlı Konya’da öldürülen karı kocanın katilini arıyor!
HABER YORUMLARI