Torku Jelifest

Modern korkuluk

  • Giriş Tarihi: 7.07.2015 12:04
  • Güncelleme Tarihi: 12:41
Modern korkuluk

Edirne’de meyve ve sebze yetiştiriciliği yapan Remzi Eskikaplan'ın mağazalarda kıyafet sergilemek için kullanılan cansız mankeni tarlasında korkuluk olarak kullanması büyük ilgi görüyor.

Edirne’de sebze ve meyve yetiştiriciliğine hobi olarak başlayan Remzi Eskikaplan, bahçesindeki ürünleri zararlı kuşlardan korumak için sap ve samandan yapılan gelişi güzel korkulukların aksine vitrin mankenini bahçesine korkuluk olarak tasarladı. Modern korkuluk, Edirne’de fotoğraf sanatçılarının da ilgi odağı oldu.
Emekli olduktan sonra kendi bahçesiyle ilgilenen Remzi Eskikaplan, çevreden de olumlu tepkiler aldı. Eskikaplan, emekli olduktan sonra örnek bir bahçe yapmak istediğini söyledi. Daha önce bahçesinde erkek model yapay korkuluk yaptığını ifade eden Eskikaplan, “Bu sefer korkutması için değil de daha hoş gözükmesi için bir bayan manken koyduk. Böyle olunca daha fazla ilgi gördü, ileride bunun yanına farklı bir şeyler de yaparız. Eski bir konfeksiyoncu arkadaşımdan temin ettim.

Edirne Fotoğraf Sanatı Derneği’nde yönetici olduğumdan bazı arkadaşlarımız fotoğraflar çekiyor. Hatta bununla ilgili sergi yapan arkadaşlarımız var. Onlara da hizmet vermek için bu şekilde düşündüm. Başka öneriler olursa ona göre de değerlendirmeler, farklı korkuluklar yapabiliriz. Bahçemiz herkesin dikkatini çekiyor, daha hoş gözüksün, daha güzel gözüksün diye böyle bir şey yaptım. Zaman içinde mankenin kıyafetlerini değiştireceğiz, o şekilde değerlendiriyoruz” şeklinde konuştu. Kendi bahçesinde ağaç fidanlarını aşılayan Remzi Eskikaplan, hibrit tohumu değil, çekirdeği ekilen organik karpuzlar yetiştirdiğini ifade etti.> Yeni Meram >Güncel > Modern korkuluk
HABER YORUMLARI