Ruşeym Torku

‘Mısır’da Yaşananlar Dış Güçlerin Karıştırmasıdır’

  • Giriş Tarihi: 4.07.2013 14:27
  • Güncelleme Tarihi: 23:18
‘Mısır’da Yaşananlar Dış Güçlerin Karıştırmasıdır’

Anadolu Aslanları İşadamları Derneği (ASKON) Konya Şube Başkanı Yakup Yıldırım, Mısır’da ordunun yönetime el koymasını eleştirerek, yaşananlarda dış güçlerin payı olduğunu bildirdi.

Yıldırım, yaptığı açıklamada, Mısır Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi’nin halkın iradesiyle seçildiğine dikkkati çekti. Darbenin dış bağlantılarının olduğunu öne süren Yıldırım, “Bazı batılı ülkeler ve Soros benzeri yapıların, Müslüman Kardeşler hareketinin iktidara gelmesini hazmedemediler. Önce meydanları tahrik ettiler, sonra muhtıra verdiler, şimdi de darbeyi yaptılar” dedi.

Mısır’daki tablonun 1960 ve 1980 darbelerinde Türkiye’de yaşananlara benzediğine vurgu yapan Yıldırım, şunları kaydetti:

“Yaşananlar yeniden tek bir ümmet olma zorunluluğunu açık bir şekilde ortaya koymaktadır. Bu birliğin ilk adımı D-8’lerle atılmıştır. D-8’lerin gerçek görevini yapar hale getirilmesi de Türkiye’den beklenmektedir. Hükümetimizde son zamanlarda yaşanan olaylarda görüldüğü üzere aynı oyunlarla karşı karşıyadır. İslam alemi toparlanır yeniden bir güç haline gelirse, bundan bütün insanlık kazançlı çıkar.”


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > ‘Mısır’da Yaşananlar Dış Güçlerin Karıştırmasıdır’
HABER YORUMLARI