Ruşeym Torku

Misafirhane Uygulama Oteline Dönüştü

  • Giriş Tarihi: 17.04.2013 16:11
  • Güncelleme Tarihi: 23:20
Misafirhane Uygulama Oteline Dönüştü

Rektör Gökbel , öğrencilere hem uygulama alanı olacak, hem de gelir getirecek çalışmayla ilgili olarak, “Stratejik Bir Karar Verdik” dedi.

Selçuk Üniversitesi Misafirhanesi’nin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’na devredilmesiyle, turizm öğrencileri teorik derslerinin yanında uygulama alanına da sahip oldu. Beyşehir’de uygulama oteli konumundaki Anamas Konuk Evi’nin yanısıra Alaeddin Keykubat Kampüsü’nde bulunan Üniversite Misafirhanesi’nin Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’na devredilmesiyle Selçuk Üniversitesi ikinci uygulama oteline de kavuşmuş oldu.

Uygulama Oteli’nin açılış törenine başta Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel olmak üzere Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Şahin, Prof. Dr. Tahir Akgemci, Prof. Dr. Mehmet Musa Özcan, Konya’daki otellerin temsilcileri, fakülte dekanları, yüksekokul ve meslek yüksekokul müdürleri, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

“MİSAFİRLERİMİZİ DAHA İYİ AĞIRLAYACAĞIZ”

Törenin açılış konuşmasını yapan Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Mehmet Akif Çukurçayır, “Turizm sektörü uygulama alanları olmadan sadece teoride kalan derslerle öğrenilecek bir sektör değildir. Sektöre turizmci yetiştirmemiz için öğrencilerimize bu uygulama imkanını sağlayarak misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlayacağız. Otel standartlarına yükseltmek için yapacağımız çalışmalarla daha da nitelikli hale getirerek öğrencilerimize güzel bir uygulama fırsatı sağlayacağımıza inanıyorum.” dedi.

“UYGULAMA ALANINDA CİDDİ İMKANLAR SUNACAK”

Törende söz alan Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel ise, “Tesisin misafirhaneden Uygulama Oteli’ne dönüşmesi stratejik bir karardı. Biz bunun faydalı olacağını düşündüğümüz için bu uygulamayı teşvik ettik ve öncü olduk. Eğitim ve öğretim açısından uygulama alanında öğrencilerimize ciddi imkanlar sunacak. Bu dönüşüm ile standartlarının ciddi şekilde artacağına inanıyorum. Daha şimdiden iyileşmeye de başladı. Böylelikle gelen misafirlerimizeen güzel şekilde hizmet sunacağına eminim. Otelimizin üniversitemize ve öğrencilerimize hayırlı olmasını ve uzun yıllar hizmet vermesini diliyorum.” dedi.

Açılış töreninin ardından otelin uygulama alanlarını inceleyen Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel ve konuklar, Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Mehmet Akif Çukurçayır’dan yapılan çalışmalara ilişkin bilgi aldı.


ETİKETLER

> Yeni Meram >Arşiv > Misafirhane Uygulama Oteline Dönüştü
HABER YORUMLARI