YAZARLAR

Milli Eğitimimiz Konya ayağı 20 binden fazla öğretmen ve 400 binden fazla öğrenci potansiyeli ile bir irfan ordusu konumundadır. Bu ordunun komutanlığı sıradan bir görev olmayıp hem ulvi değer taşımakta ve hem de çok önemli bir kamu hizmeti olmaktadır.

Bu müstesna kamu hizmetinin Konya ayağı uzunca bir zamandan beri istikrar bulmamış, halef olarak göreve gelenler selef olup görevlerinden ayrılmışlardır. İşte böylesi bir istikrarsızlık ortamında bir yerde Mersin ilimizin toprağının yanında, Toros’ların havasının suyunun çocuğu olan Sayın Mukadder Gürsoy geçtiğimiz günlerde gelerek Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başladı.

Gürsoy Hoca İstanbul ilimiz metropolünde mesleğinin çıraklık, kalfalık ve ustalık dönemlerini başarı ile tamamlayıp değerli bir eğitimci olduğunu kanıtladığı içindir ki Milli Eğitim Ordusu Konya Ayağı Komutanı olarak görevlendirilmiş bulunmaktadır.

Türk Milli Eğitimi sürekli kabuk değiştirerek çağdaş bir eğitim ve irfan yuvası olmada önemli bir yarış trendi içinde uğraş verirken, eksiler artılar içinde artıların ağır basıp fırsat eşitliği içinde bir siyasi müfredatın konulması ve yaratılması Türk Milli Eğitimi’nde başarıya varması Aziz Türk Milleti’nin şaşmaz beklentisidir..

Bu ulvi hedef hiç şüphesiz Milli Eğitim Ordularının komutanları ile istikrar bulması başarıya giden yolun yegane dayanağı olmaktadır. Bu dayanağın özünde evlatlarımız ve torunlarımızın ehil ellerde işlenip değer kazanması esası yatmaktadır.

Gürsoy Hoca İlahiyat kökenli eğitimi ile komutanı olduğu ordunun tüm bireylerine fırsat eşitliği ilkeleri ile donanım verip, bilhassa kendisinin yegane güç kaynağı öğretmenlere hakim rol oynarken tarafsızlığın bayrak edinilmesinden asla taviz vermemelidir.

Bir eğitimcinin Eğitim Fakültesi kökenli olması ile İlahiyat Fakültesi kökenli olması arasındaki fark İlahiyatın bir dez avantaj değil, avantaj olduğunu görmekten mutlu olmak istemekteyiz. Yüce İslam Dininin umdeleri elbette müspet ilimin sömel ve temellerini oluştururken, bu gerçeği göremeyenlerin acizlik içinde olduklarının anlaşılması gerek.

Yüce İslam Dini hassasiyetinin özünde günahların en büyüğünün Allah’la aldatılma olacağı gerçeği ile mutlak fırsat eşitliğinin sağlanması mecburiyeti sadece öğretmen camiasının değil eğitime vaziyet eden herkesin görevidir.

Geçmişte kırsalın çocukları eğitimin önemini kent çocuklarından daha iyi anladıkları içindir ki önemli makam ve mevkilere kolayca gelip ülkemize hizmet verirlerken şimdilerde kırsalın çocukları içindeki lise birincilerin iki yıllık yüksek okullara bile girmekte zorlandıkları gerçeğini görüp anlamamak gaflettir, delalettir. Böylesi bir haksızlığın bağışlanması zor, bir kul hakkı ve haksızlığının kaynağında sorumlu olmak çok büyük bir vebal olacağı gerçeği de ortadadır.

Suliyetin de medeniliği, çağdaşlığı, inanç ve iman gücünü bütünleştirdiği gördüğümüz çok mümtaz Gürsoy Hoca makamına yaptığım ziyarette gösterdiği hassasiyetle yüreğimize taht kurdu. Bu tahtın içinde Konya Bölge çocuklarının ilk, orta ve lise eğitimlerinde başarıdan başarıya koşuşmada müspet ilimle manevi değerlerin kucaklaşarak bir abide olması dileğimizi yenileyerek Gürsoy Hocamıza en içten dileklerimizle başarılar diler Konya Milli Eğitimine altın izler bırakmasını temenni ederiz.

> Yeni Meram >Yazarlar > MİLLİ EĞİTİM ORDUSU KONYA AYAĞI KOMUTANI GÜRSOY HOCA GÖREVDE..
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.