Torku Jelifest

Milletvekili Hüsnüye Erdoğan gündemi değerlendirdi

  • Giriş Tarihi: 29.01.2018 13:31
  • Güncelleme Tarihi: 13:37
Milletvekili Hüsnüye Erdoğan gündemi değerlendirdi

AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan, ülke ve Konya gündemini değerlendirdi.

AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan, ülke ve Konya gündemini değerlendirdi.
AK Parti Konya İl Başkanlığında gerçekleştirilen basın toplantısında Hüsnüye Erdoğan’a, İl Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Özkaya ve Esra Gültekin eşlik etti.
Sözlerine Afrin Operasyonu hakkında değerlendirmelerde bulunarak başlayan AK Parti Konya Milletvekili Hüsnüye Erdoğan “20 Ocak’tan itibaren Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımızın talimatlarıyla kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, öncelikle terörü kaynağında kurutmak, gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizi baskı ve zulümden kurtarmak, bölgede güven ve istikrarı sağlamak için, vatanlarını gerçek sahiplerine tekrar teslim etme gayesi ile Uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları çerçevesinde, BM Güvelik Konseyinin terörle mücadeleye yönelik, özellikle; 1624 (2005), 2170 (2014) ve 2178 (2014) sayılı kararları ve BM sözleşmesinin 51. Maddesinde yer alan Meşru Müdafaa Hakkı çerçevesinde, Suriye’nin toprak bütünlüğüne saygılı olarak, Afrin’e ‘Zeytin Dalı Harekatı’nı başlatmıştır. Binlerce tır ve uçak dolusu silahla donatılan PYG-YPG, DEAŞ, PKK, KCK gibi hain terör örgütlerinin ülkemize yapmış olduğu yüzlerce taciz artık sabrımızı tüketmiştir. Bu hain örgütlerin ülkemize yönelik açık birer tehdit olmasından dolayı başlatılan bu harekatta şehit olan kahraman askerlerimiz ile tarihimiz boyunca vatanı için canını veren tüm şehitlerimizin ruhları şad, mekanları cennet olsun. Vatanı, milleti, devleti ve bayrağı için; şehadet bilinciyle, “düğüne gidiyoruz” diyerek harekata katılan ve hainlerle cesaretle çarpışan askerlerimizin Allah güç ve kuvvetini artırsın, onları her türlü kötülükten esirgesin, zafere ulaştırsın” dedi.

“Askerimiz Afrin’de desten yazıyor”
Mehmetçiğin Afrin’de destan yazdığını ifade eden Erdoğan, “Burseya Dağı’nda üç defa öperek alnına koyduğu şanlı bayrağımızı şerefle dalgalandırıyor. Kahraman askerlerimizin tamamen yerli ve milli olan mühimmatlarla 557 teröristi etkisiz hale getirdiğine, terör örgütlerine ait hedefleri hava harekatları ile imha ettiğine ve teröristlerden kurtardığı köylerde insani yardımda bulunduğuna şahitlik ediyoruz. Ve herkes bilsin ki son bir sene içinde ülkemize 700 defa saldıran ve Suriye’de on binlerce insanı katleden bu hain terör örgütüne karşı mücadelemiz, son terörist temizlenene, terör hattı ortadan kaldırılana ve Türkiye tamam bitti diyene kadar devam edecektir. Bu önemli başarıyı gölgelemek isteyen hatta büyük bir densizlikle bizi işgalci olarak nitelemeye ve Avrupa’ya şikayet etmeye çalışan sözde parlamenter, akademisyen, yazar ve sözde meslek birliklerini de burada bir kez daha kınıyoruz. Yukarıdaki birkaç kişinin yaptığı açıklama tüm meslek mensuplarını kapsamaz. Birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bu tür söylemlerin kimseye faydası yoktur” şeklinde konuştu.

“28 Şubat ve 15 Temmuz davalarını takip ediyoruz”
Genel Merkez çalışmaları hakkında da bilgi veren Erdoğan, “Genel Merkez İnsan Hakları Başkanlığı olarak, milletimizin yüreğinde derin yaralar açmış 28 Şubat ve hain darbe girişiminde bulunan FETÖ’cülerin yargılandığı davaları takip ediyoruz. Teşkilat mensuplarımızla, şehit yakınlarımız, gazilerimiz, sivil toplum kuruluşları, avukatlar ve vatandaşlarımızla birlikte, hainlerin cezasını çekmesi ve yapılan ihanetin unutulmaması için bu davaların görüldüğü illere gidiyoruz. Buradan şehit yakınlarımızın ve gazilerimizin yanında durmak adına, duruşma salonlarını boş bırakmamamız gerektiğini bir kez daha hatırlatmak isterim. Darbeler, kendisine rol biçilen değil, bölgesinde gelişen ve oyun kuran ve model alınan, bir güç haline gelen Türkiye’ye engel olmak, mazlumun yanında, ama zalimin karşısında dik duran milletimize zarar vermek için yapılmıştır. Bu yüzden bu davalara müdahil olmak her birimiz için önemlidir. Tarihimizdeki acı tecrübelerle de biliyoruz ki; ülkemize zarar veren eylemlerde bulunanlar hak ettikleri cezaları çekebilmiş olsaydı ne 28 Şubatlar ne de 15 Temmuzları yaşardık. Bu davalarda Milletimiz bir taraftır ve her daim olduğu gibi vatandaşlarımız davasına sahip çıkacaktır” ifadelerini kullandı.

Konya yatırımları

Konya’nın devam eden projelerini Konya milletvekilleri olarak yakından takip ettiklerini aktaran Erdoğan, “Konyamız için, milletvekilleri olarak, çalışmalarımıza hem Ankara’da hem Konya’da devam etmekteyiz. Bir hekim olarak da yakından takip ettiğim sağlık yatırımlarından; 610 yatak tescilli Numune Hastanesinin 15 Ocak itibarı ile taşınma işlemleri tamamlanmış olup, vatandaşlarımızın hizmetine sunulmuştur. Bin 250 yataklı Şehir Hastanesinin fiziki gerçekleşmesi yüzde 44 olup inşaatı hızla devam etmektedir. Projenin bedeli yaklaşık 3 Milyar TL olan ve toplam 43,7 km’den oluşan Konya Metrosu projesinin proje çalışmaları tamamlanmış olup, evraklar Kalkınma Bakanlığı’na projenin yatırım programına alınması için gönderilmiştir. 122 kilometrelik Çevre Yolu’nun da ilimiz için ne kadar önemli olduğu aşikardır. 3 şeritli olarak, bölünmüş yol standardında yapılacak 122 kilometre uzunluğundaki Konya Çevre Yolunun 71 kilometrelik kesimi Yatırım Programı’nda bulunmaktadır. 22 kilometrelik 1. kısmı BSK (bitümlü sıcak karışım asfalt) kaplamalı bölünmüş yol tamamlanmış ve 2 adet köprülü kavşak ve 2 adet köprüde çalışmalar devam etmektedir. Bu kesimin yıl ortalarında tamamlanarak trafiğe açılması için çalışmalar hızla devam etmektedir. 49 kilometrelik 2. kısım için yer teslimi yapılmış olup, arazi alımları tamamlanmıştır. 51 kilometrelik 3. kısmın ise, proje çalışmaları devam etmektedir. Konyamız için proje ve yapım aşamasında olan tüm yatırımlar da milletvekillerimizce titizlikle ve yakından takip edilmektedir” dedi.

“2019’a emin adımlarla yürüyoruz”

AK Parti Konya İl Kongresi’nin 3 Mart’ta gerçekleştirileceğini de hatırlatan Erdoğan, “AK Parti Konya teşkilatı olarak, 31 ilçede kongrelerimizi tamamladık. Bu hafta sonu itibarı ile de ilk ilçe danışma toplantılarımızı da gerçekleştirdik. İl Kongremizi de 3 Mart 2018’de gerçekleştireceğiz. Bayrağı devreden ve devralan tüm teşkilat mensuplarımızı kutluyoruz. 2019’a doğru emin adımlarla yürürken, her birimizin yükünün ne kadar ağır olduğunun farkında olarak, Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında, şanlı tarihimizden ve milletimizden aldığımız güçle, “istikrarlı, güçlü ve lider ülke Türkiye” hedefine ulaşmak adına azimle çalışacağız. Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz, AK Parti teşkilatımız ve milletimizle birlikte tarih yazmaya devam ediyoruz. Bütün ihanetlere ve kumpaslara rağmen; sanayisi ile tarımı ile büyüme oranlarımız ve ihracatımız rekorlar kırmaya, işsizlik oranlarımız düşmeye, borsamız yükselmeye, özetle: ekonomimiz büyümeye devam etmektedir. Bu arada, dünya çapındaki projelerimiz ve yatırımlarımız da hız kesmeden sürmektedir. Tüm bu gelişmeler olurken, vatandaşımızın güven ve huzurunu sağlamak adına, Türkiye’miz için hain emelleri olan terör örgütleriyle de içte ve dışta mücadelemiz kesintisiz devam edecektir” diye konuştu.> Yeni Meram >Konya > Milletvekili Hüsnüye Erdoğan gündemi değerlendirdi
HABER YORUMLARI