Torku Jelifest

MHP’li Kalaycı’dan Çiftçiler Günü Mesajı

  • Giriş Tarihi: 14.05.2015 16:55
  • Güncelleme Tarihi: 16:55
MHP’li Kalaycı’dan Çiftçiler Günü Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreter Yardımcısı ve Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı, Dünya Çiftçiler Günü'nü kutlayarak, iktidarları döneminde çiftçinin mazotu 1 lira 75 kuruştan alacağını söyledi.

Mutlu Akü

Konya’da seçim çalışmalarını sürdüren 1. sıra milletvekili adayı Mustafa Kalaycı, Selçuklu Sanayici İşadamları ve Serbest Meslek Sahipleri Derneği (SELSİAD) Başkanı İsmail Hakkı Kolat ile Makine Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanı Ömer Erdoğan Duransoy’u makamında ziyaret etti.
Kalaycı buranın ardından 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü nedeniyle, Selçuklu Ziraat Odası Başkanı Nurettin Akçan‘ı ziyaret etti. Kalaycı yaptığı açıklamada, 14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nü kutlayarak, “Ülkemizde çiftçilerimiz çok zor durumda. Çiftçimiz dertli, çiftçimiz borçlu, çiftçimiz gece gündüz çalışıyor ürünü para etmiyor. Konyamız tahıl ambarı diye anılan tarımdan geçimini sağlayan birçok insanın yaşadığı bir kentimiz ve gittiğimiz köylerimizde ilçelerimizde çiftçimizle yaptığımız sohbetlerde çiftçimiz zaten sorunlarını açık bir şekilde bizlere ifade ediyor. Bir an önce bu iktidardan bizleri kurtarın diyor. Çiftçimiz hayatında gördüğü en kötü dönemi bu AKP döneminde yaşamaktadır. Bizim MHP olarak önceliğimiz çiftçimizi ve köylümüzü ayağa kaldırmak. Buna yönelik olarak hazırladığımız proje ve programlarda ve seçim beyannamesine aldığımız vaatlerle çiftçimize dönük çok yoğun yapacağımız işler var, vaatlerimiz var, programlarımız var. Bunlardan kısaca bahsetmek gerekirse, çiftçimizi borçtan dertten kurtaracağız. Şu anda çiftçimizin borcu 50 milyar liraya dayanmış durumda. Öncelikle çiftçimizi bu borç batağından kurtaracak bir proje ile iktidara hazırlanıyoruz. Yine çiftçimizin en temel sorunu girdilerin pahalı olmasıdır. Bugün mazota gelen zamlar ve gübreye gelen zamlar çiftçimizi bunaltmıştır. Gemi taşımacılığında gemici olanlara bu iktidar vergisiz akaryakıt veriyor. Hava taşımacılığında vergisiz akaryakıt veriyor. Biz de diyoruz ki, esas vergisiz mazot verilmesi gereken çiftçimizdir. Bu anlamda mazottaki, gübredeki, tohumdaki, yemdeki, ilaçtaki vergileri kaldıracağız. Ve mazotu 1 lira 75 kuruştan çiftçimizin alma imkanına kavuşmasını sağlayacağız” şeklinde konuştu.> Yeni Meram >Konya > MHP’li Kalaycı’dan Çiftçiler Günü Mesajı
HABER YORUMLARI