Torku Jelifest

MHP’de flaş gelişme: Ümit Özdağ adaylığını açıkladı…

  • Giriş Tarihi: 23.03.2016 15:27
  • Güncelleme Tarihi: 15:31
MHP’de flaş gelişme: Ümit Özdağ adaylığını açıkladı…

MHP Gaziantep Milletvekili Ümit Özdağ, MHP Genel Başkanlığına adaylığını açıklayacağını söyledi.

Mutlu Akü

MHP Gaziantep milletvekili Ümit Özdağ, MHP Genel Başkanlığına adaylığını resmen açıkladı. 2005 yılında da Bahçeli’ye karşı rakip olan ancak adaylığını kabul edilmeyen Ümit Özdağ, 2010 yılında yeniden partisine dönmüş ve 2015 yılında Gaziantep milletvekili olarak Meclis’e girmişti.

Ümit Özdağ da 24 Şubat’ta sürdürmekte olduğu genel başkanlık görevinden istifa etmiş ve Bahçeli’ye de kongre çağrısı yapmıştı.

MHP’de; Meral Akşener, Koray Aydın, Sinan Oğan’dan sonra Ümit Özdağ’ın da adaylığını açıklamasıyla birlikte genel başkan adaylarının sayısı 4′e çıktı.

Ümit Özdağ kimdir?

27 Mayıs 1960 Darbesi’ne Kurmay Yüzbaşı olarak fiilen katılan babası Muzaffer Özdağ’ın 13 Kasım 1960’da Milli Birlik Komitesi’nin parçalanması üzerine Japonya’ya hükûmet müşaviri olarak gönderildiği Tokyo’da dünyaya geldi. Lisans eğitimini Münih Ludwig Maximilian Üniversitesi’nin siyasal bilgiler, felsefe ve iktisat fakültelerinde tamamlamış ve yüksek lisans çalışmasını Türkiye’de planlı kalkınma ve Devlet Planlama Teşkilatı üzerine hazırlamıştır. Dr. Burçin Özdağ ile evlidir ve Alp adında bir çocuğu vardır.> Yeni Meram >Güncel > MHP’de flaş gelişme: Ümit Özdağ adaylığını açıkladı…
HABER YORUMLARI