YAZARLAR

Nesnel gazetecilik anlayışımızdan bütün siyasal partilere aynı mesafedeyiz, ne bir adım geri, ne de ileri; üstüne üstlük, herhangi bir ikbal beklentisi içinde olmadığımız gibi paraya, pula ve şöhrete de ihtiyacımız yoktur. Öncelikle bunu belirtmeli, sonra görüşlerimizi ifade etmeliyiz.

12 Haziran seçimlerinin kaderini MHP’nin alacağı oy oranı belirleyecek.

Bunu şöyle okumak olanaklıdır,

12 Haziran seçimleri sonrası yeniden tek Parti iktidarı mı, yoksa koalisyon mu?

Madem “ileri demokrasi” diyoruz, bunun özlemi içindeyiz, koalisyon oluşumlarını da doğal karşılamak gerekir. Şimdiye kadar yapılan anketler tek başına AKP iktidarını gösteriyor. Ancak, 12 Haziran’a daha çok var. Siyasette bir gün bile önemlidir. Sözün burasında 12 Haziran seçiminin anahtar partisinin MHP olduğunu bir kez daha yineleyelim. Maksatlı üfürülen iddia var;

MHP’nin baraj sıkıntısı var!

Bu, bazı çevrelerin ütopik yaklaşımıdır, başka oluşumların uyduruk senaryolarıdır.

Kesin olarak ifade edeyim ki, MHP’nin asla baraj sorunu yoktur. Geçen seçimden bu yana oylarını da artırmıştır. Milliyetçi duyguların tavan yaptığı günlerde sağ, hatta sol partiler, “milliyetçi oyları kapma” yarışına girmiş, ucuz politikacılık oyunu sergilenmiştir.

MHP Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli başlangıçtan bugüne değin ilkelerinden ödün vermemiş, hep dik durmuş, sapma söz konusu olmamıştır. Siyasette bu duruş artı puandır.

MHP, Konya’da AKP’den sonra 2. partidir, Adayları sevilen güçlü kişilerden oluşuyor.

Genel Başkan Yardımcısı Faruk Bal başka ile kaydırılmazsa yine liste başıdır. Bahçeli’nin yakın çalışma ekibinden. Adalet Bakanlığı’nda Genel Müdürlük yapmış, donanımlı bir insan, akçalı işlere karışmamış dürüst bir politikacı.

Mustafa Kalaycı, üstün bir çalışma sergiledi. Halkla ilişkileri ve basınla iletişimi çok başarılı.

Konya ve ülkenin sorunlarına parmak basıyor, konuşmalar yapıyor, önergeler veriyor. Bunları kamuya yansıtmada da hayli usta. Örneğin, üç ayrı mail ile Yeni Meram’daki adresime gün boyu yaptıklarının özeti geliyor. Bunlarla da yetinmiyor, faksıma kısa bilgi notları düşüyor.

Konya beyefendisi Prof. Dr Sait Gönen, MHP’nin vitrini ve zenginliği; tanıdık tanımadık tüm hastalarına sıcak ve sevecen yaklaşan bir gönül insanıdır. Meram Tıp Fakültesi’nde Endokrinoloji bölüm ve Diyabet Derneği Konya Şubesi Başkanlığı görevlerini de başarıyla yürütüyor. Konyasporlu olan Gönen, kulüp başkanlığı da yaptı. Paylaşımcı, sıcak ve sevecen… Soylu bir kişiliktir O…

Hasan Kaya’yı milletvekilliği dönemindeki çalışmalarıyla tanıyoruz. Konya’yı iyi biliyor, çiftçi sorunlarını doğru okuyor. Köylerde köylü, kentlerde şehirli olmasını iyi biliyor. Namuslu ve dürüst bir hizmet adamıdır.

MHP’nin güçlü isimlerinden sendikacı Hikmet Çay da milletvekili adayı oldu.

MHP’nin 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde Konya Büyükşehir Belediye Başkanı adayı olan Çay, harita mühendisidir.

MHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi Hikmet Çay, Konyasporda basın sözcülüğü, futbol şube ve altyapı sorumlusu olarak 3 yıl görev yaptı. Aynı zamanda da Ülkü Tek, Hilal Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Üyesidir

Prof. Dr. Oğuz Kürşat Ünal, donanımlı ve yetkin bilim adamı hemşehrimiz.

Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden, öğretim üyeliğinden tanıyorum.

Abdullah Yıldırım, eğitimci, iş adamı. Yeni Meram’da da çalıştı; idealist bir MHP’lidir.

Sabit Çelik, Salih Akça, Feridun Yıldız, Tahsin Koyuncu, Mustafa Tombuloğlu, Durmuş Ali Açıkel, Ali Sami İyioldu, Üzeyir Akbulut, Oktay Metli, Ali Sırrı Karabıyık, Zühal Ekici, Mehmet Arıcan ve Habibe Sevil saygın ve yetkin kişiler. Bu nedenle liste oluşturulması ve sıralama zor geçecek gibi.

BİR DAMLA:

TÜRK’ÜN VATANI

Bir ülke ki çarşısında dönen bütün sermaye,
San’atına yol gösteren ilimle fen Türk’ündür;
Bütün fertleri birbirini daim eder himaye;
Tersaneler, fabrikalar, vapur, tren Türk’ündür,
Ey Türkoğlu, işte senin orasıdır vatanın!

> Yeni Meram >Yazarlar > MHP VE SEÇİM
Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Meram'a aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz.
Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayın.

ÖNEMLİ NOT: Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan YENİ MERAM veya yenimeram.com.tr hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.